Crying Freeman tom 1

Cykl: Crying Freeman (tom 1)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Kuraingu Furiiman 1
manga, komiksy, gangsterzy, yakuza, walka, wojna
komiksy
Lucyfer

Japończyk, który został mordercą chińskiej mafii "Hundred Eight Dragon". Jego pseudonim to Crying Freeman. Dlaczego po każdym zabójstwie po jego polikach spływają łzy? Za tym dziwnym pytaniem kryje się zdumiewająca i mroczna historia młodego mężczyzny o imieniu Yo i pięknej kobiety - Emu. Przed Wami kolejny przebój mistrza "poważnej kreski" - Ryoichi'ego Ikegami, którego styl mieliście okazję poznać podczas lektury innego jego przeboju - mangi Heat, która ukazała się niedawno nakładem wydawnictwa JPF. Crying Freeman znany jest także z wyświetlanego w telewizji filmu Wybrany, będącego adaptacją tej mangi.

Mistyczny świat chińskiej mafii i japońskiej jakuzy, w którym przede wszystkim stawiana jest lojalność do zwierzchników. Wojny gangów i pojedynki zabójców oraz uczucie wyrastające na tym nieprzyjaznym gruncie, to główne atuty tej opowieści! Przemoc i seks, miłość i śmierć - po prostu kawał dobrej sensacji!

źródło opisu: J.P.Fantastica, 2006

źródło okładki: http://jpf.com.pl

dehira | 2016-01-16

Przeczytałam ponownie po latach i przypomniałam sobie, dlaczego mi się ten tomik podobał - główny bohater jest bardzo dobrze zbudowany! :}~~
Ponownie zafascynował mnie temat tatuaży na całym ciele, którymi członkowie yakuzy pokrywali swe ciała. A sama manga zaczyna się naprawdę ciekawie, jeśli tylko ktoś lubi akcję, policję, zabójców, mafijne porachunki i miłość w jednym. Crying Freeman oferuje dodatkowo realistyczną i piękną wg mnie kreskę.

Robusto78 | 2015-10-03
Przeczytana: 03 października 2015