Córka pirata

Tłumaczenie: Teresa Olczak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Najpiękniejsze miłości". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Paradise in Penang
Dorota_1988

Pinang jest niewielką wysepką położoną na północnym krańcu Cieśniny Malakka, stanowiącą chyba najpiękniejsze miejsce na ziemi. Omywają ją ciepłe przejrzyste wody Oceanu Indyjskiego. Wyspa posiada złociste plaże, za którymi chwieją się pióropusze palm kokosowych. To właśnie Pinang zasiedlali awanturniczy i dzielni ludzie po jej odkryciu w 1784 roku przez angielskiego kapitana Francisa Lighta....

To właśnie Pinang zasiedlali awanturniczy i dzielni ludzie po jej odkryciu w 1784 roku przez angielskiego kapitana Francisa Lighta. Zdobyli oni ogromne fortuny, zbudowali wspaniałe rezydencje w stylu angielskim i zamieszkiwali w zgodzie i harmonii z Malajami i Chińczykami.
W czasie, w którym rozgrywa się akcja tej książki, dwa groźne gangi zostały wykryte przez władze. Dokonywały licznych morderstw i staczały pojedynki o nowo zdobyte bogactwa.
Kapitan Light otrzymał Pulau Pinang od sułtana Abdullaha w zamian za pomoc w zwalczaniu jego syjamskich nieprzyjaciół. Pinang miał duże znaczenie dla Kompanii Wschodnioindyjskiej i stał się ważnym punktem handlowym dla całego Imperium.
Obecnie jest to miejsce odwiedzane przez turystów. Zachowało się tam wiele pamiątek, zabytkowych domów i pomników świadczących o jego fascynującej historii i mam nadzieję równie fascynującej przyszłości. [od autorki]

źródło opisu: Amber, 1995

ceylonka | 2014-04-20
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 20 kwietnia 2014

Ten romans jest naprawdę bardzo słaby. Niby po tym gatunku nie ma co spodziewać się cudów, ale uważam że to stracony potencjał całkiem przyzwoitej historii. Gdyby autorka stworzyła trójwymiarowe, zamiast płaskich, postaci i bardziej rozwinęła wątek przykładając się do opisów, to wyszłaby przyjemna powieść.

Wyszedł romansik do przeczytania w godzinkę, po którym ma się poczucie niedosytu i... straconego czasu?

Marioolka20 | 2015-09-17
Bricca | 2015-08-27