Anglik w Paryżu

Tłumaczenie: Teresa Olczak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Najpiękniejsze miłości". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
A Knight in Paris
83-7082-404-8
Dorota_1988

Opuścił pokój i udał się w kierunku sypialni. Większość z nich była ogołocona z mebli, lecz w jednej wisiało lustro w ramie zdobionej kwiatami, amorkami i herbami. Musiały to być herby hrabiostwa de Marlgny właścicieli zamku.Przypuszczał, że zostali zgilotynowani.Gdy wpatrywał się w lustro, uświadomił sobie, że ktoś za nim stoi. Odwrócił się dostrzegł starszą siwą kobietę. Była ubrana biednie...

Opuścił pokój i udał się w kierunku sypialni.
Większość z nich była ogołocona z mebli, lecz w jednej
właścicieli zamku.Przypuszczał, że zostali zgilotynowani.Gdy wpatrywał się w lustro, uświadomił sobie, że ktoś za nim stoi. Odwrócił się dostrzegł starszą siwą kobietę. Była ubrana biednie ale czysto.Zapewne nie miała nic wspólnego z Segarem. Podeszła do niego szybko.
-Proszę pana -rzekła.Czy mogłabym z panem porozmawiać ?
-Bardzo proszę-odrzekł hrabia.

źródło opisu: Amber, 1994

Aiwlys | 2013-02-12
Przeczytana: czerwiec 2012

Podczas ostatniej wizyty w bibliotece, zaopatrzyłam się w dwa dzieła pani Barbary Cartland. Pierwsze - Chwile miłości, zrecenzowałam w poprzednim poście. Natomiast drugą książkę recenzuję teraz. Od razu na wstępie mówię, że Anglik w Paryżu podobał mi się o wiele bardziej. Historia wydała mi się bardziej rozbudowana, a co za tym idzie mniej naiwna. Ale może zacznę od początku.
Tak jak wszystke książki pani Cartland, ta również jest typowym romansem osadzonym w przeszłości. Mamy początek wieku XIX, wojny napoleońskie, Rewolucję Francuską. I właśnie w tym okresie poznajemy hrabiego Charncliffe'a, mężczyznę bogatego, należącego do szanowanej angielskiej rodziny, doskonale zdającego sobie sprawę ze swoich atutów i wykorzystujący je w towarzystwie. Hrabia zawzięcie broni swojego stanu kawalerskiego, do czasu kiedy za punkt honoru obiera sobie zdobycie serca kobiety, która jako jedyna nie zwraca na niego uwagi. I tutaj zaczyna się jego przygoda, kiedy to wyjeżdża do Francji w celu...

beti | 2016-12-07
Marioolka20 | 2016-02-05