Zwłoki monterów idą w miasto

Seria: Proza
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
978-83-08-04568-8
literatura polska

Witamy w świecie, w którym lalki wyrywa się głównie po to, żeby zaliczyć darmową monterkę na kwadracie. Prosta z pozoru opowieść o mocno rozrywkowym trybie życia trzech młodych ludzi uwodzi językową precyzją, celnością obserwacji i szyderczym poczuciem humoru. Autor (cieszynianin, rocznik 1973) zaprasza w podróż sentymentalną, czy raczej: w podróż bez sentymentów, do miasta swojej młodości, Piczyna, który już nigdy nie będzie taki jak dawniej.

Debiut powieściowy Mirosława Gabrysia ma szansę stać się dużym wydarzeniem. Niektórzy twierdzą, że na miarę debiutu Jerzego Pilcha. Jedno jest pewne: łobuzerska, natchniona i zabawna proza Gabrysia sprawi, że niejeden z was wyruszy w miasto.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 2011

źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl

| 2015-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2015

Spodziewałam się po tej książce wiele. Zgodnie z opisem na okładce miał to być „manifest wrażliwości i nihilizmu” niestety, otrzymałam tylko powtarzaną na 270 stronach historię chlania i dupczenia wszystkiego co nie ucieka na drzewo.
Zawiodłam się i to bardzo.

Grzegorz Śmiałek | 2011-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2011

Chciałem z tej powieści zrobić monodram, ale zaprzestałem prób, zbyt dużo wulgarnego języka, szmatławej mowy, które wywołało by zgorszenie publiczności...Gabryś mnie trochę zmęczył, dużą dawką tego samego, mam na jakiś czas dość alkoholu. Mieszanina językowa i cielesna aż do ostatniej kropli w butelce. Po powieści "śmietnikowego języka" czas na spokojną odmianę Myśliwskiego bądź Dehnela.

kotekwpaski | 2016-02-29
Fryderyk | 2016-01-18