Awangarda w cieniu Jałty. Sztuka w Europie Środkowo-Wschodniej w latach 1945-1989

Seria: Historia sztuki
Wydawnictwo: Rebis
sztuka, historia,
historia
hunter

Książka ta stanowi studium porównawcze kultury artystycznej krajów Europy Środkowo-Wschodniej (z wyjątkiem ZSRR), obejmujące okres od końca II wojny światowej do upadku komunizmu. Autor bada związek pomiędzy nowoczesną sztuką (modernizm i neoawangarda) a sytuacją polityczną. Nie koncentruje się jednak na przedstawianiu rzeczywistości poszczególnych krajów, lecz analizuje konkretne problemy historii sztuki i polityki w porządku chronologicznym

źródło opisu: www.poczytaj.pl

źródło okładki: www.poczytaj.pl

Chocolate__Girl | 2014-03-24
Przeczytana: 24 marca 2014

Odpisali mi z WHO - chroniczne ilustrowanie książek o sztuce czarno-biało-szarym glutem wpisane na listę chorób psychicznych :))) Tomiszcza z Rebisu takie brzydkie, Piotr Piotrowski taki par excellence. Klasyczny klasyk!

Karo Mitsuke | 2016-07-23
cela | 2016-01-08