Czy dorośli zawsze mają rację?

Tłumaczenie: Patrycja Zarawska
Wydawnictwo: Debit
Don't touch that toad & other strange things adults tell you
nauka
Dorota Smakuje

Nie siedź za blisko telewizora, bo sobie zepsujesz oczy! Jeśli wyjdziesz na zewnątrz z mokrą głową, przeziębisz się. Nie połknij gumy do żucia, bo będziesz ją trawić przez siedem lat. Jedz ryby, będziesz mądrzejszy. Marchewka poprawia wzrok. Nie dotykaj ropuchy, bo ci wyskoczą brodawki! Te i mnóstwo innych mądrości, które na co dzień słyszymy od dorosłych, wcale nie muszą być prawdziwe. Ale niektóre są faktycznie cenne. Jak odróżnić prawdę od wierutnej bzdury? Trzeba przeczytać tę książkę!

źródło opisu: Debit, 2010

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Sabinka | 2011-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2011

Czy dorośli zawsze mają rację !!!???
O to jest pytanie nurtujące dzieci od lat. Jako mała dziewczynka słyszałam wiele zakazów i nakazów, co mi wolno, a czego nie. Oczywiście rodzice zawsze znajdowali jakieś wytłumaczenie, które ja, jako dziecko uważałam za prawdziwe. Sama łapię się teraz na tym, że przekazuję teraz to własnemu synkowi, choć nie zawsze te "moje mądrości" są prawdziwe.
Dlaczego tak postępujemy ??? Z wygody? Dlatego, że jest tak najszybciej? Czy też dlatego, że rodzice i dziadkowie postępowali z nami tak samo?
Ciężko odpowiedzieć na te pytania. Jednak gdy przeczytałam "Czy dorośli zawsze mają rację?" zrozumiałam wiele rzeczy, nad którymi czasem się zastanawiałam i zastanawiam, gdy mój synek znienacka o coś zapyta. Czasem muszę się zastanowić, by nie wprowadzić go w błąd, bo to co wpajali nam rodzice i dziadkowie, okazało się po latach zwyczajną bzdurą.
Nie siedź za blisko telewizora, bo sobie zepsujesz oczy!
Jeśli wyjdziesz na zewnątrz z mokrą głową, przeziębisz...

allela | 2016-02-16
Przeczytana: 13 stycznia 2016