Zwycięstwo księdza Jerzego. Rozmowy z Grzegorzem Piotrowskim

Wydawnictwo: Niezależna Oficyna Wydawnicza NOWA
literatura faktu

We wrześniu 1989 roku zadałem Grzegorzowi Piotrowskiemu pytanie: Jak to się stało, że młody, wykształcony, żyjący wśród nas człowiek zabił księdza Jerzego? Jak do tego w ogóle doszło? I dlaczego? Kto był inspiratorem zbrodni? Przez dziewięć miesięcy spotykałem się z zabójcą księdza Popiełuszki w pokoju adwokackim Aresztu Śledczego w Warszawie przy ulicy Rakowieckiej. Rozmawialiśmy. Nagrywałem...

Przez dziewięć miesięcy spotykałem się z zabójcą księdza Popiełuszki w pokoju adwokackim Aresztu Śledczego w Warszawie przy ulicy Rakowieckiej. Rozmawialiśmy. Nagrywałem słowa Grzegorza Piotrowskiego na magnetofon, później spisywałem je i przynosiłem mu do autoryzacji. Powstawała książka.

źródło opisu: Niezależna Oficyna Wydawnicza, 1990

źródło okładki: http://hatteria.pl