Wędrowiec

Cykl: Pendragon (tom 1) | Seria: Fantasy
Wydawnictwo: Rebis
Pendragon. The Merchant of Death
Pendragon

Wyobraź sobie, że odkrywasz, iż nie jesteś osobą, za którą się uważałeś! Wędrowiec to pierwszy tom pasjonującego i pobudzającego wyobraźnię cyklu dla młodzieży „Pendragon”. Bobby Pendragon jest z pozoru zwykłym czternastolatkiem: ma rodzinę, przyjaciół i psa, a na dodatek właśnie się zakochał. Jednak nagle wszystko to się zmienia. Okazuje się, że Bobby, będąc tajemniczym Wędrowcem, musi...

Bobby Pendragon jest z pozoru zwykłym czternastolatkiem: ma rodzinę, przyjaciół i psa, a na dodatek właśnie się zakochał. Jednak nagle wszystko to się zmienia. Okazuje się, że Bobby, będąc tajemniczym Wędrowcem, musi uratować świat i to nie ten, który znamy. Ten świat to Denduron. Zamieszkują go niesamowite istoty, a rządzą nim bezwzględni tyrani. Jeśli chłopak chce jeszcze zobaczyć rodzinę i Drugą Ziemię, musi zacząć działać. A Denduron, jak wkrótce odkrywa, to tylko początek...

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/

Elise | 2014-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2014

Całkiem ciekawa pozycja. Mam nadzieję, że w bibliotece znajdę następne części. Nie lubię gdy zaczynam jakiś cykl i nie mogę go zakończyć. Książka ma nadzwyczajnie dobre skonstruowany nowy świat, ale mimo wszystko mnie nie porwała. Bohaterowie wydawali mi się jacyś tacy mdli, nie mogłam się do nich dopasować, wydawali mi się tacy obcy. Przy niektórych naprawdę dobrze napisanych książkach ma się wrażenie, że postacie istnieją naprawdę, a gdy wyjrzymy za okno ujrzymy ich jak np. walczą z jednym ze swoich wrogów. Tutaj tak nie było.

MaybeMarta1 | 2014-01-30
Przeczytana: 25 stycznia 2014

Natknęłam się na pierwszy tom tej dłuugiej serii ( tak, sprawdzałam, przynajmniej 9 książek ; ) w jednej z olsztyńskich księgarni z tanią książką. Nie kupiłam jej jednak, bo nie znałam serii i teraz bardzo żałuję.
Po pierwsze: książka jest wspaniała ( dorwałam ją w bibliotece kilka dni później )
Po drugie: kosztowała ona jedyne 9 zł! ( mimo, że regularna cena to ok. 35 zł )
Nie będę już więcej truć, zacznę może recenzję.
Głównym bohaterem "Wędrowcy" jest zwyczajny, amerykański nastolatek - Bobby Pendragon.
Ma kochającą się rodzinę , chodzi do szkoły, jest lubiany przez kolegów i znajomych i nic nie wskazuje na to, że jego życie diametralnie się zmieni...
Wujek Press - krewny chłopca zabiera go w podróż, z której chłopak może nie wrócić.
Bobby chcąc nie chcąc zostawia swojego najlepszego przyjaciela Marka, dziewczynę Courtney i rodziców z nadzieją, że kiedyś ich jeszcze zobaczy...
Po kilku dniach Mark w tajemniczy sposób otrzymuje list od zaginionego przyjaciela. Bobby...

Cherry | 2011-06-17

Na wstępie należy powiedzieć, że książka jest w większości pamiętnikiem głównego bohatera, który pisze do swoich przyjaciół, a więc narracja jest 1-osobowa. Czytałam już wiele opinii, że ,,Wędrowiec" jest jedną z najmniej udanych części cyklu, ponieważ Bobby Pendragon zachowuje się jak mały, rozpuszczony dzieciak i nie potrafi sprostać oczekiwaniom innych. Ja tak nie uważam (tzn. nie uważam, że Wędrowiec jest najmniej udaną częścią, bo co do Bobbego małego gnojka to się zgodzę). W końcu główny bohater to 14-letni chłopak, a nie super bohater. Wydałoby mi się dziwne, gdyby nagle po otrzymaniu tak ważnego zadania, jakim jest ratowanie świata, wykrzyknąłby hej-ho i raźnie zabrał się do roboty. Jest to bardzo naturalna i dobrze oddana postać. Opisy Pendragona nie raz przyprawiały mnie o ataki śmiechu ;) ,,Wędrowiec jest jedną z moich ulubionych części cyklu, właśnie z powodu lekkości i zabawnych opisów , chociaż niektórych ta nieporadność głównego bohatera może razić. Ja osobiście...

Kala Mbur | 2015-02-16

Tak, tak, i jeszcze raz tak! Choć zaczęłam tę opowieść kilka lat temu, a często z niejakim przerażeniem odkrywam na nowo mój gimnazjalny gust, to z całą pewnością mogę powiedzieć, że "Pendragon" bardzo wysoko plasuje się w rankingu moich ulubionych serii. Dziesięć światów, przeszłość, przyszłość, odmienne rasy i niepoliczone tajemnice... główny bohater staje się innym człowiekiem (człowiekiem? ;), chłopiec staje się mężczyzną, przywódcą który chce wziąć odpowiedzialność za losy całej Halli. Nie brakuje wątków miłosnych ani chwil tchu zapartego w piersiach.
Czasu spędzonego przy takich książkach się później nie żałuje.

ono1111 | 2015-05-11

Nie jestem pewna na ile ta książka mnie wciągnęła, bo czytałam ją jako nastolatka, a na ile rzeczywiście jest wciągająca. Nie mniej jednak polecam osobom w wieku 12-17 lat. Wciągnęła mnie na tyle, że zdecydowałam się przeczytać całą serię, która liczy łącznie kilka tysięcy stron.

Klucznik | 2015-12-08
Przeczytana: 2012 rok

Bobby Pendragon, niby zwykły nastolatek, ale... Nagle w jego życiu zmienia się wszystko. Nawet ziemia, po której stąpa. Dosłownie. Polecam!

FajerWerka | 2016-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2016

Super książka, bardzo spodobał mi się sposób jej napisania, boję się jednak że kolejne części będą miały treść do przewidzenia: Bobby wysyła listy które zostaną przeczytane przez jego przyjaciół, ale oprócz tego że Bobby będzie przeżywa historie w który ratuje kolejny "świat" nic z tego czytania listów przez przyjaciół nic nie winika, dlatego boję się tego.Puki co, ta część jest super bardzo wciągająca.

mięta | 2012-11-23
Na półkach: Młodzieżowe, Przeczytane
Przeczytana: kwiecień 2012

I tom przygód nastolatka, który dowiaduje się, że nie jest tym za którego się uważał. Pasjonująca podróż między światami równoległymi.
Polecam młodszym nastolatkom myślę że tak 11-13 lat. Choć i dorosły też może jeśli lubi np Harrego Pottera :)

AgnElsha | 2014-12-17
Na półkach: Inne, Ulubione, Przeczytane

To naprawdę genialna książka. Polecam ją każdemu. Jest trochę długa ( przynajmniej w niektórych momentach tak się wydaje) ale warto się nie poddawać i czytać do końca :) i to co się tam dzieje to naprawdę łał!!!!!

WeesT | 2012-12-12

Jedna z moich ulubionych serii. MacHale jest mistrzem fabuły i zwrotów akcji. Książki czytałem przy każdej sposobności. Każdą z zapartym tchem.

Jak najbardziej POLECAM !!