W tajnej służbie Stalina

In Stalin's Secret Service
historia, ZSRR, wspomnienia
historia
Myrkul

Głośne wspomnienia szefa sowieckiego wywiadu wojskowego w Europie Zachodniej po raz pierwszy opublikowano w Stanach Zjednoczonych w 1939 roku. Kilkanaście miesięcy później pokojówka znalazła ich autora martwego w hotelu Bellevue w Waszyngtonie. Pierwsze polskie wydanie zatytułowane Byłem agentem Stalina ukazało się w 1964 roku nakładem Instytutu Literackiego w Paryżu w anonimowym tłumaczeniu. Książka, którą dziś oddajemy do rąk Czytelników, zawiera artykuł amerykańskiej dziennikarki Flory Lewis z "The Washington Post" pod tytułem Kto zabił Kriwickiego, kopie tajnych dokumentów FBI oraz fotografie z epoki.

źródło opisu: http://www.petlaczasu.pl/

źródło okładki: http://www.petlaczasu.pl/