Zatańcz z moją dziewczyną

Wydawnictwo: Harcerskie Biuro Wydawnicze Horyzonty
Hekate

(z okładki) Dzieckiem byłam przeciętnym; nie lubiłam tranu, uwag cioci: "jak ty urosłaś, ho, ho!", i chłopców z podwórka. Potem poszłam do szkół. Już w piątej klasie napisałam na rosyjskim pierwsze w życiu opowiadanie. O miłości oczywiście. Nie ma go w tym zbiorze, ale ręczę głową, że Czytelnik nic na tym nie traci. Era szkoły średniej była okresem moich debiutów literackich. Debiutowałam...

(z okładki)

Era szkoły średniej była okresem moich debiutów literackich. Debiutowałam najpierw w "Na przełaj" na kolumnie Klubu Młodych Autorów, a potem w tymże "Na przełaj" na kolumnie literackiej opowiadaniem "Zatańcz z moją dziewczyną", które w zbiorze już się znalazło.

Studiując w trzeciej szkole, konkretnie na Wydziale Prawa Uniwersytetu Śląskiego, zebrałam swoje opowiadania w książkę, tę właśnie, którą macie przed sobą.

źródło opisu: http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=39534

źródło okładki: http://img06.allegroimg.pl/photos/oryginal/14/19/65/36/1419653605

One_beauty_life | 2015-02-07
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane

Niesamowity zbiór opowiadań. W każdym pojawia się termin:miłość. Książka ukazuje problemy towarzyszące dojrzewaniu, pierwsze zauroczenia, poważne problemy, inteligencję. Polecam :)

DeVi | 2016-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2016

Mamy do czynienia ze zbiorem krótkich opowieści o życiu prostych ludzi. I tak otrzymujemy plejadę bohaterów w różnym wieku. Od świeżych maturzystów, przez studentów po staruszków. Książka obejmuje tematykę dotycząca życia. Jest wiele przemyśleń o istnieniu, byciu, pragnieniu bliskości. Dowiadujemy się jak zwykłe rzeczy mają wpływ na proste życie ludzi. Że bycie miłym dla drugiego człowieka wcale nie jest takie trudne oraz, że dzieci również przeżywają własne dramaty. Mamy też wiele myśli dotyczących przyszłości oraz to jak ważne jest dotarcie do siebie pomiędzy dwojgiem ludzi.

Trudno jest coś konkretnego napisać. Ta książeczka to raczej dobra przegryzka na drugie śniadanie. Nic, co by zachwycało, co najwyżej odprężało. Zwyczajne przemyślenia, do których jesteśmy sami dotrzeć. Rysunki w książce są typu narysowania na kolanie, ale mają swój urok. To czy warto sięgnąć, to już zależy całkowicie od Was.

Karolina | 2016-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2016