Okładka książki Nie tylko w Ravensbrück

papier
milkivir
7.63 (8 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Wspomnienia z lat więzienia w obozach koncentracyjnych obejmują również pobyt w Ravensbrück. Obóz ten znany jest przede wszystkim jako kobiecy, a o pobycie w nim mężczyzn dotychczas niewiele wiadomo. Nawet w muzeum, które znajduje się na terenie byłego obozu, do niedawna nie było o tym żadnej wzmianki. Wspomnienia "Nie tylko w Ravensbrück" ujawniają i przybliżają te mało znane wydarzenia.

źródło opisu: http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=57055

źródło okładki: http://cdn4.asteroid.pl/c20/a.swistak.pl/013/085/13085019_1024.jpg

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
violabu-toczytam | 2013-01-15
Przeczytana: 1992 rok

Dotykając jedynie wzrokiem tematu obozów koncentracyjnych - nie można przejść obok niego obojętnie. Nie ma możliwości, aby kolejne strony książki nie tknęły naszej wrażliwości. Były więzień kilku obozów opisuje swoje życie za drutami kolczastymi. Niemal każda kartka przynosi dławienie w gardle i łzy. Opowiada o chwilach tak strasznych, że trudno sobie wyobrazić. A co dopiero przeżyć. Istotna jest sytuacja kobiet w obozach koncentracyjnych i zwykła ludzka potrzeba bliskości, przyjażni. Karty tej książki bolą.

amisha | 2014-02-04
smardzetka | 2013-11-06