Okładka książki Nie tylko w Ravensbrück

papier
milkivir
7.63 (8 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Wspomnienia z lat więzienia w obozach koncentracyjnych obejmują również pobyt w Ravensbrück. Obóz ten znany jest przede wszystkim jako kobiecy, a o pobycie w nim mężczyzn dotychczas niewiele wiadomo. Nawet w muzeum, które znajduje się na terenie byłego obozu, do niedawna nie było o tym żadnej wzmianki. Wspomnienia "Nie tylko w Ravensbrück" ujawniają i przybliżają te mało znane wydarzenia.

źródło opisu: http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=57055

źródło okładki: http://cdn4.asteroid.pl/c20/a.swistak.pl/013/085/13085019_1024.jpg

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
violabu-toczytam | 2013-01-15
Przeczytana: 1992 rok

Dotykając jedynie wzrokiem tematu obozów koncentracyjnych - nie można przejść obok niego obojętnie. Nie ma możliwości, aby kolejne strony książki nie tknęły naszej wrażliwości. Były więzień kilku obozów opisuje swoje życie za drutami kolczastymi. Niemal każda kartka przynosi dławienie w gardle i łzy. Opowiada o chwilach tak strasznych, że trudno sobie wyobrazić. A co dopiero przeżyć. Istotna jest sytuacja kobiet w obozach koncentracyjnych i zwykła ludzka potrzeba bliskości, przyjażni. Karty tej książki bolą.

amisha | 2014-02-04

Kalendarium literackie
  • James Baldwin
    90. rocznica
    urodzin
    - Mówiąc, że jestem kobietą, mam na myśli to, że mogę wyjść za ciebie za mąż i żyć z tobą pięćdziesiąt lat, i przez cały czas mogę być dla ciebie obca, a ty nawet możesz tego nigdy nie widzieć. - A gdybym ja był obcy... wiedziałabyś o tym? - Dla kobiety - odparła - mężczyzna pozostanie chyba zawsze... pokaż więcej
  • Isabel Allende
    72. rocznica
    urodzin
    Szczęście polega na zdobywaniu tego, na co od dawna się czekało
  • Robert Holdstock
    66. rocznica
  • Stanisław Baliński
    116. rocznica
  • Jussi Adler-Olsen
    64. rocznica
    urodzin
    Bałagan nie był przecież tylko zjawiskiem zewnętrznym. Wewnątrz czuł się wyjątkowo dobrze zorganizowany.
  • Raymond Carver
    26. rocznica
    śmierci
    Chciałbym być taki jak wszyscy w naszej dzielnicy- być skromnym, normalnym, niewyróżniającym się niczym miernotą- wrócić na górę do sypialni, położyć się w łóżku i zasnąć.
    (Str 64).
  • William Seward Burroughs
    17. rocznica
    śmierci
    Życie to szkoła, w której każdy uczy się innej lekcji.
  • Leslie Esdaile Banks
    3. rocznica