Okładka książki Nie tylko w Ravensbrück

papier
milkivir
7.63 (8 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Wspomnienia z lat więzienia w obozach koncentracyjnych obejmują również pobyt w Ravensbrück. Obóz ten znany jest przede wszystkim jako kobiecy, a o pobycie w nim mężczyzn dotychczas niewiele wiadomo. Nawet w muzeum, które znajduje się na terenie byłego obozu, do niedawna nie było o tym żadnej wzmianki. Wspomnienia "Nie tylko w Ravensbrück" ujawniają i przybliżają te mało znane wydarzenia.

źródło opisu: http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=57055

źródło okładki: http://cdn4.asteroid.pl/c20/a.swistak.pl/013/085/13085019_1024.jpg

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
violabu-toczytam | 2013-01-15
Przeczytana: 1992 rok

Dotykając jedynie wzrokiem tematu obozów koncentracyjnych - nie można przejść obok niego obojętnie. Nie ma możliwości, aby kolejne strony książki nie tknęły naszej wrażliwości. Były więzień kilku obozów opisuje swoje życie za drutami kolczastymi. Niemal każda kartka przynosi dławienie w gardle i łzy. Opowiada o chwilach tak strasznych, że trudno sobie wyobrazić. A co dopiero przeżyć. Istotna jest sytuacja kobiet w obozach koncentracyjnych i zwykła ludzka potrzeba bliskości, przyjażni. Karty tej książki bolą.

amisha | 2014-02-04

103. rocznica
  • Katarzyna Berenika Miszczuk
    26. rocznica
    urodzin
    - Latanie... jest jak pierwsza miłość. Jak zakochanie. Nie umiałem znaleźć porównania, dopóki cię nie spotkałem.
  • Stefan Darda
    42. rocznica
    urodzin
    W towarzystwie przyjaciela nie istnieje coś takiego jak niezręczna cisza.
  • Stefania Grodzieńska
    100. rocznica
    urodzin
    I wszystko byłoby pięknie, gdybym nie zauważyła skrzywienia na twarzach moich czytelników. Zdaje się, że Wam się to opowiadanie nie podoba... A, przepraszam, co Państwo w tej chwili robią? Przepraszam za wyrażenie, byczą się Państwo, tak? Opowiadania satyryczne się czyta, tak? Znamy takich, co mają... pokaż więcej
  • Walter Kirn
    52. rocznica
    urodzin
    Szybkie przyjaźnie to nie jedyne, jakie zawieram, ale najlepsze. Bo ci ludzie znają życie dużo lepiej niż moi bliscy.
  • Frederik Pohl
    1. rocznica
    śmierci
    może dojrzałość polega na tym, że chce się tego, czego się samemu chce, a nie tego, co inni ci każą chcieć
  • Stanisław Grochowiak
    38. rocznica
    śmierci
    Wolność dla wszystkich. Giniemy za wolność. Najwyższą wartość człowieka jest wolność.Chyba tylko wrodzone poczucie złego smaku pozwoliło ludzkości na aż tak natrętne nadużywanie nic nie znaczącego liczmanu. Dodajmy do tego, że w imię tejśce wolności, owszem, więziono, gilotynowano i brano w jasyr ca... pokaż więcej
  • Viktor E. Frankl
    17. rocznica
    śmierci
    To, że jako istoty ludzkie jesteśmy wyjątkowi i jedyni w swoim rodzaju, wyróżnia nas spośród innych, nadając sens naszej egzystencji i wpływając w jednakowy sposób na naszą pracę twórczą, jak i na naszą zdolność do miłości. Kiedy uświadomimy sobie, że nie da się zastąpić jednego człowieka drugim, ro... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku