historia

W nowoczesnym podręczniku autorzy nie tylko rzetelnie prezentują dzieje lat 1914-1989, ale także kładą nacisk na dynamikę procesów historycznych. W głównych częściach publikacji ukazują przemiany gospodarcze, społeczne, kulturalne i religijne, opisują niemal wszystkie zakątki świata, a wewnętrzne wydarzenia w poszczególnych państwach przywołują w przypadkach, gdy wpływały one znacząco na procesy i zjawiska międzynarodowe. Na uwagę zasługuje również osobna część, poświęcona głównym zagadnieniom cywilizacyjnym XX wieku. W toku wykładu autorzy wykorzystują najnowszą literaturę światową i polską.

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe PWN, 2010

źródło okładki: ksiegarnia.pwn.pl

telefonalarmowy | 2016-05-21
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 20 maja 2016

Książka dobra do powtórki, czyta się całkiem sprawnie, jednak część kwestii faktycznie potraktowana zbyt ogólnikowo i trzeba czasem coś doczytać z innych źródeł. Nie mniej jednak można tę pozycję polecić.

bastek497 | 2016-02-14
Na półkach: historia, Posiadam, Przeczytane

W niektórych kwestiach zbyt ogólnikowa, swietna do powtórki czy też do podstawowego zeznajomienia się z tematem. Mnie pomogła na egzamin, szkoda jednak, że niektóre rozdziały czy podrozdziały są krótkie. Ale i tak książka na plus ;)

piotrldz | 2013-12-24

Niekiedy zbyt skrótowa.