Wielka Encyklopedia Medyczna (dep-eks)

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielka Encyklopedia Medyczna / Biblioteka Gazety Wyborczej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gazeta Wyborcza
978-83-286-0305-5
zdrowie, medycyna
Adam

Tom 5 (dep–eks) tej nowoczesnej serii wydawniczej prezentuje w porządku alfabetycznym zagadnienia należące do następujących obszarów tematycznych: zdrowie, medycyna, profilaktyka chorób, nowości w dziedzinie medycyny, farmacji i biologii. Omówiono w nim m.in. tak aktualne dziś problemy jak duszności, dyskopatia czy dyslipidemia u cukrzyków. Przejrzyście zbudowane hasła wzbogacone są licznymi...

Omówiono w nim m.in. tak aktualne dziś problemy jak duszności, dyskopatia czy dyslipidemia u cukrzyków. Przejrzyście zbudowane hasła wzbogacone są licznymi ilustracjami, tabelami, schematami i wykresami.

Oprócz części encyklopedycznej w tomie znajdują się monografie poświęcone paleniu, dysleksji i innym zaburzeniom uczenia się oraz artykuły m.in. na temat dietetyki leczniczej i przepukliny dyskowej na odcinku lędźwiowym.

Atutami kolekcji są przystępny język, prosta nawigacja, a także różnorodność materiałów uzupełniających. Słowem – tom 5 serii „Wielka Encyklopedia Medyczna 2011” to publikacja dla wszystkich, którzy interesują się zagadnieniami medycznymi i chcą efektywnie dbać o swoje zdrowie, przydatna zarówno w domowej biblioteczce, jak i w instytucjach związanych z opieką zdrowotną.

Hasła:
dep–eks

Karta edukacji zdrowotnej:
Przepuklina dyskowa na odcinku lędźwiowym
Dyslipidemia u cukrzyków

Monografie:
Palenie
Dysleksja i inne zaburzenia uczenia się
Zdrowie dzieci i zapobieganie chorobom wieku dziecięcego

Podstawowe jednostki układu SI

źródło opisu: http://kulturalnysklep.pl/13322/wd/kolekcja--wielk...(?)