Nadzieja czeka na słowo. Rekolekcje

978-83-240-1507-8
Rekolekcje, Tischner
religia
Ag2S

Przeżyj swoje rekolekcje z księdzem Tischnerem Nadzieja czeka na słowo to pierwszy zbiór rekolekcji głoszonych przez ks. Józefa Tischnera. W książce znalazły się rekolekcje z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, w których Tischner zastanawiał się, czym jest autentyczna wiara; rekolekcje ze stanu wojennego, skierowane do ludzi przepełnionych goryczą, lękiem i gniewem; wreszcie -...

Przeżyj swoje rekolekcje z księdzem Tischnerem

Nadzieja czeka na słowo to pierwszy zbiór rekolekcji głoszonych przez ks. Józefa Tischnera. W książce znalazły się rekolekcje z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, w których Tischner zastanawiał się, czym jest autentyczna wiara; rekolekcje ze stanu wojennego, skierowane do ludzi przepełnionych goryczą, lękiem i gniewem; wreszcie - rekolekcje z czasu, kiedy wolność wydawała się wielu Polakom „darem nieszczęsnym”.

Tischner mówi w sposób, który trafia bezpośrednio do serca słuchacza, odwołuje się do Ewangelii i codziennych doświadczeń; kieruje swoje słowa do wierzących i do poszukujących. Przez wszystkie teksty przewija się motyw nadziei. Oto jeszcze jedna okazja, by wczytać się w słowa tego wybitnego współczesnego kaznodziei i niewątpliwego autorytetu.

”Nadzieja jest człowiekowi nieodzowna. Dzięki nadziei możliwy jest wewnętrzny ruch - sięganie w jutro, w pojutrze. Zdobywa także człowiek swoją wiarę na tej drodze. Wiara jest tutaj koniecznością. Gdyby wiara była pewnością, nie byłoby ekstazy, nie byłoby przygody - nie byłoby zatem człowieka. I nigdy w chrześcijaństwie wiara nie będzie pewnością. Bo wiara w chrześcijaństwie nie jest wiarą samą dla siebie, ale po to, by tworzyć człowieka. A człowieka można tworzyć tylko w męstwie, w wierze, w nadziei.”

Fragment rekolekcji

źródło opisu: Nota Wydawcy