Księga kultury polskiej. Kultura i nauka, literatura. Ilustrowana encyklopedia tematyczna

Wydawnictwo: Publicat
kultura polska
lotusflower

Kultura i nauka- dzieje sztuki, idei, myśli- najważniejsze odkrycia i wynalazki- tabela chronologiczna Literatura-od najstarszych zabytków piśmiennictwa po Nobla Wisławy Szymborskiej i literaturę współczesną- biogramy współczesnych twórców wzbogacone ciekawostkami i anegdotami- związki literatury polskiej ze sztuką innych krajów.

źródło opisu: http://www.publicat.eu

źródło okładki: http://www.publicat.eu

Magda | 2013-03-22
Przeczytana: marzec 2013

Skrót najważniejszych wiadomości o kulturze polskiej od średniowiecza do współczesności. Nie można dzięki tej książce w wystarczający sposób pogłębić wiedzy o naszej kulturze, ale pozycja ta z pewnością zachęci do szukania kolejnych źródeł. Duży plus za piękne ilustracje.

Lenkaite | 2013-02-14
Przeczytana: luty 2011

"Księga" to zdecydowanie za wiele powiedziane:], lepszym określeniem byłaby chyba "książeczka" kultury polskiej. Całkiem niezłe ilustracje, teksty nie najgorsze - ogólnie może być, chociaż do "księgi" czegokolwiek nie ma jak aspirować:D

MΔRK | 2015-12-26
Przeczytana: 25 grudnia 2015