The Personal Shopper

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Annie Valentine". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Corgi
angielski
Aleksandra

There’s just one accessory Annie Valentine can’t find — the perfect man! Meet Annie Valentine: stylish, savvy, a multi-tasker extraordinaire. As a personal shopper in a fancy London fashion store, Annie can re-style and re-invent her clients from head to toe. In fact, this super-skilled dresser can be relied on to solve everyone’s problems . . . except her own. Although she’s a busy single...

There’s just one accessory Annie Valentine can’t find — the perfect man!
Meet Annie Valentine: stylish, savvy, a multi-tasker extraordinaire.

Although she’s a busy single mum to stroppy teen Lana, and painfully shy Owen, there’s a gap in Annie’s wardrobe — sorry, life — for a new man. But finding the perfect partner is turning out to be so much trickier than finding the perfect pair of shoes.

Can she source a genuine classic? A life-long investment? Or will she end up with a mistake from the sale rack who’ll have to be returned?

Or maybe, just maybe, there’ll be someone new this season who could be the one…

źródło opisu: www.goodreads.com

źródło okładki: www.goodreads.com