Zdradzieckie serce

- Bon-Bon

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Ciacho | 2015-04-26
Przeczytana: 01 marca 2010

Edgar Allan Poe to jeden z najbardziej kontrowersyjnych amerykańskich pisarzy, poetów i krytyków literackich w historii. Urodzony w 1809 w Bostonie niedługo był wychowywany przez rodziców, bo zmarli po zaledwie kilku latach, po jego narodzinach, i młodym Edgarem musiała zaopiekować się inna rodzina. Od dzieciństwa żył w biedzie i prześladował go pech. Był hazardzistą i popadł w długi. Przyjął się do wojska z zamiarem ułożenia sobie lepszego życia, ale po 2 latach zrezygnował. W międzyczasie pisał opowiadania i wiersze. Przez jakiś czas współpracował z wydawnictwem, ale kręgi literackie nie uznawały jego twórczości, toteż nie mógł utrzymywać się spokojnie z samego pisania. Dodatkowo śmierć jego żony doprowadziła do tego, że Poe stał się alkoholikiem i narkomanem. Sam zmarł w wieku czterdziestu lat w niewyjaśnionych okolicznościach. Sławny i doceniony ten wykolejeniec życiowy stał się dopiero po śmierci, dzięki licznym opowiadaniom grozy, wierszom i jedynej powieści, które miał w...

Willow_Garden | 2011-08-04

Zdecydowanie moje ulubione opowiadanie Poego, autor jak nikt inny potrafi wciągnąć czytelnika w szaleństwo i przeżycia bohatera!

Athoualia | 2014-01-31
Na półkach: Przeczytane, Horror
Przeczytana: 31 stycznia 2014

Świetne! Niezbyt ciekawe opowiadanie "Trzy niedziele w tygodniu". Reszta? Nieźle. Znajdzie się tu miejsce dla wyobraźni (duuużo miejsca), nutka horroru, szczypta uśmiechu, garść paradoksu, a wszystko to ubrane w dżentelmeński garnitur słów (do przestarzałej formy idzie się przyzwyczaić m.in. należy pamiętać, że magnetyzm to hipnoza)

Kasjopeja | 2012-01-27
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 27 stycznia 2012
Angelika | 2015-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2015

Oczekiwałam czegoś więcej... Niestety poza opowiadaniem "Podłużna skrzynia", które było na prawdę dobre z zaskakującym i poruszającym zakończeniem nie znalazłam nic ciekawego. Reszta mnie niestety nużyła, mimo mrocznej otoczki, którą w dziełach uwielbiam.

yenka | 2016-12-29
Pawlick | 2016-10-10