Tiger’s Curse

Cykl: Klątwa Tygrysa (tom 1)
Wydawnictwo: Sterling Publishing
978-1439250433
angielski
Sweet

Passion. Fate. Loyalty. Would you risk it all to change your destiny? The last thing Kelsey Hayes thought she'd be doing this summer was trying to break a 300-year-old Indian curse. With a mysterious white tiger named Ren. Halfway around the world. But that's exactly what happened. Face-to-face with dark forces, spell-binding magic, and mystical worlds where nothing is as it seems, Kelsey...

Passion. Fate. Loyalty.
Would you risk it all to change your destiny?

But that's exactly what happened.

Face-to-face with dark forces, spell-binding magic, and mystical worlds where nothing is as it seems, Kelsey risks everything to piece together an ancient prophecy that could break the curse forever.

Tiger's Curse is the exciting first novel in an epic fantasy-romance that will leave you breathless and yearning for more.

źródło opisu: http://www.tigerscursebook.com/

źródło okładki: http://www.tigerscursebook.com/

Catalina | 2012-05-31
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane
Przeczytana: 19 maja 2012

Niesamowite, jak wielką popularność zyskują niektóre książki odrzucone przez wydawców. Seria o Harrym Potterze J.K Rowling jest tego najlepszym przykładem. Colleen Houck również spotkała się z negatywnym nastawieniem wydawnictw. Swoją debiutancką powieść zatytułowaną „Klątwa tygrysa” wydała własnym nakładem. Szybkość, z jaką książka zyskiwała uznanie wśród czytelników, zaskoczyła nie tylko ją samą, ale również wydawców. Po lekturze tej powieści muszę przyznać, że jej sukces zaskoczył także i mnie, bo nigdy bym nie pomyślała, iż książka tych lotów stanie się bestsellerem. To będzie okrutne z mojej strony, ale ja też okazałabym się tym „złym i wrednym” wydawcą, który nie zechciałby wydać książki pani Houck.

Główną bohaterką „Klątwy tygrysa” jest Kelsey Hayes, która po ukończeniu liceum wkracza w dorosłe życie. Szuka swojej pierwszej pracy, by móc zarobić na wymarzone studia. Szybko znajduje posadę w cyrku, gdzie jednym z przeznaczonych jej zadań okazuje się być opieka nad...

LITERACKI FENOMEN! POWIEŚĆ ODRZUCONA PRZEZ WYDAWCÓW, UKOCHANA PRZEZ CZYTELNIKÓW

Magnetyczne oczy tygrysa.

Pradawna klątwa, którą zdjąć może tylko ona.

Namiętność silniejsza niż strach.

Razem muszą stawić czoła mrocznym siłom.

Czy poświęcą wszystko w imię miłości?

Colleen Houck postanowiła napisać „Klątwę tygrysa” po przeczytaniu sagi „Zmierzch”. Ponieważ nie znalazła dla niej wydawcy, opublikowała ją za własne pieniądze. I wtedy wydarzyło się coś niezwykłego. Powieść szturmem zdobyła listy bestsellerów, setki tysięcy fanów, a wydawcy z całego świata i producenci filmowi zaczęli walczyć o prawa do książki.

Książka wciągnęła mnie od pierwszej strony.

Magda | 2012-03-07
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 06 marca 2012

Magia reklamy znów zadziałała. Dotarłam do połowy książki i uznałam, że nie ma sensu dalej się męczyć. Choć pomysł całkiem dobry, wykonanie nieco zawiodło. Język zbyt młodzieżowy, jak dla mnie. Tam, gdzie powinno być realnie, było wręcz przeciwnie. Kto puszcza osiemnastolatkę z obcym facetem do Indii i to w dodatku z białym tygrysem, a potem jeszcze przeprawa przez dżunglę. No sorry bardzo, ale jak na nieprzygotowaną dziewczynę, radzi sobie idealnie w każdej sytuacji. Bez przesady. Może kiedyś jeszcze do niej wrócę, ale póki co pozycja nie dla mnie.

Wiktor | 2017-05-26
Przeczytana: 17 listopada 2014

Klątwa tygrysa to książka, którą miałem ogromną przyjemność otrzymać kilka lat temu w prezencie od internetowej przyjaciółki. Co prawda, nie byłem wtedy wielkim fanem połączenia romansu z fantastyką, ale spokojna wieczorna lektura stopniowo zmieniła moje zdanie i nim się spostrzegłem, wszystkie cztery tomy już leżały na mojej półce. Co mogę powiedzieć, Klątwa tygrysa to książka, która wciąga jak czarna dziura już od pierwszych stron. Kelsey to postać zaskakująco inteligentna, jak na dzisiejsze standardy kobiecych bohaterek w jej wieku, a Dhiren w przeciwieństwie do takich osobistości jak Edward Cullen, od razu zdobył moją sympatię i stał się prawdziwym indyjskim księciem z bajki dla naszej młodej bohaterki. Sama kwintesencja lektury wydaje mi się dobrze przedstawiona oraz wykorzystana. Autorka wystarczająco dobrze tłumaczy nam wątki tradycji oraz religii Indii, więc nawet taki głupek jak ja, nie musiał martwić się o to, że w połowie czytania zgubi gdzieś głowę i będzie musiał...

Kasia | 2012-03-15
Przeczytana: 15 marca 2012

Naczytałam się tak dobrych opinii, że jest to świetna książka.
No może i jest dla zakochanych nieszczęśliwie trzynastolatek. Jak dla mnie momentami brak spójności w fabule, czegoś mi brakuje. Bohaterzy też są jacyś tacy dziwni, no niby wzbudzili moją sympatię, ale są jacyś tacy (przepraszam za epitet) przygłupawi i mało skonkretyzowani.
Książka jak najbardziej przeciętna i wcale się nie dziwię, że nie chciano jej wydać. Jak dla mnie rynek jest przesycony takiego typu książkami. Choć jest to dobra książka na III zmianę w pracy, bo szybko się ją czyta. No i ma super okładkę.

Virginia | 2016-06-09
Na półkach: Przeczytane, Wypożyczone, 2016
Przeczytana: 09 czerwca 2016

"Klątwę Tygrysa" autorka postanowiła napisać po przeczytaniu sagi "Zmierzch". Już samo to powinno być dla mnie przestrogą, mimo to postanowiłam, że nie odprawie książki na starcie. Po przeczytaniu określenia "literacki fenomen" stwierdziłam, że coś musi być na rzeczy. Z góry założyłam, że skoro powieść ma na całym świecie rzesze fanów to musi być w niej coś wyjątkowego. Niestety, rozczarowałam się...

"Magnetyczne oczy tygrysa." - Trudno nie zauważyć, główna bohaterka ani na chwilę nie przestawała o tym obsesyjnie myśleć!

"Pradawna klątwa, którą zdjąć może tylko ona." - Żeby chociaż ta "ona" nie była taka płaska, irytująca, niedomyślna, głupia i przewidywalna.

"Namiętność silniejsza niż strach." - Doprawdy? Końcówka sprawiła, że wyciągnęłam inne wnioski.

"Razem muszą stawić czoła mrocznym siłom." - Oczywiście, że razem. Tylko czy te wszystkie mroczne siły nie mogłyby być bardziej mroczne?

"Czy poświęcą wszystko w imię miłości?" - Główna bohaterka poświęci wszystko, oprócz...

Konwalia | 2013-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2013

Sięgnęłam po „Klątwę tygrysa” urzeczona prześliczną i tajemniczą okładką oraz wieloma pochlebnymi opiniami. To było moje drugie podejście. Za pierwszym razem odstawiłam książkę, zasypiałam nad nią, nudziła mnie, a miejscami irytowała. Zabrałam się za nią po raz drugi, gdyż nie lubię zostawiać niedokończonych powieści. Początek niezły, niestety z każdą kolejną stroną traciłam zainteresowanie i ledwo udało mi się doczytać do końca.

Myślę, że sam pomysł na książkę był niezły (Indie, klątwa, zagadka), wykonanie natomiast woła o pomstę do nieba. Do przyzwoitego poziomu brakuje wiele. Autorce niestety nie udało się uniknąć nielogiczności. Najsłabszym ogniwem w powieści jest jednak Kelsey - infantylna, ciągle narzekająca i nijaka nastolatka. A przecież poprzez fascynację głównym bohaterem zazwyczaj wciągamy się w opowiedzianą nam historię. Choć Kelsey ma lat 18, myśli i zachowuje się, jakby miała 12. Nadwyrężyła moją cierpliwość nagminnym narzekaniem na wszystko wkoło, obrażaniem się,...

Zbliżają się wakacje i czas poszukać tymczasowej pracy. Ostatnią ofertą jaką wymarzyłaby sobie Kelsey Hayes jest staż w cyrku, który lada dzień zawita do zimowego stanu Oregon. Szczególną więź dziewczynie udaje się nawiązać tam z przepięknym, biały tygrysem o imieniu Ren. Połączyła ich samotność i jakiś niespotykany rodzaj porozumienia. Kelsey pragnie dla swojego nowego towarzysza wszystkiego co najlepsze, a jest tym tylko i wyłącznie wolność. Marzenie nieoczekiwanie prędko zaczyna się realizować, gdy zjawia się tajemniczy kupiec z ... samych Indii. Możliwość w towarzyszeniu Renowi do granic rezerwatu przeważa o słuszności decyzji wyjazdu na drugi kraniec świata. Na miejscu jedank wszystko zaczyna się komplikować, a na dodatek związane jest z dawno już zapomnianą indyjską legendą. Czy pomimo oszustwa Kelsey zdecyduje się spróbować pomóc w zdjęciu klątwy ? Jaka jest natura zaklętego przed laty indyjskiego księcia i czy warto zaryzykować dla niego aż tak wiele ?

ZAPOMNIANE LEGENDY...

BagatElka | 2014-03-09
Na półkach: ZZZ....oddane, Przeczytane

Bajka zdecydowanie dla fanów "Zmierzchu" ale zamiast zimnych lasów mamy bieganie po tropikalnej dżungli w towarzystwie arystokratycznego futrzaka.
Bohaterka zachowuje się jak dwunastolatka co zauważyli też inni czytelnicy i mam wrażenie,że z każdym rozdziałem posiada coraz mniej szarych komórek.
Niestety należę do tych osobników,którzy powiedziawszy A muszą dobrnąć do końca alfabetu ,zatem trzymajcie kciuki - sięgam po kolejny tom.

lucy | 2012-07-22
Przeczytana: 21 lipca 2012

"Klątwa tygrysa" Colleen Houck zawładnęła moim sercem, a rzadko która książka tak wciągneła mnie w swój świat.
Kelsy szuka pracy podczas trwających wakacji. Jak się okazuję próbuje swoich sił w cyrku. Tam zaprzyjaznia się z tygrysem, który polubił ją i chętnie spędza z nią czas. Kiedy właściciel cyrku sprzedaje zwierze człowiekowi pochodzącemu z Indii, Kelsy otrzymuje propozycję podróży do tego miejsca, z którego pochodzi tygrys. Ma się nim opiekować przez kilka dni.Dziewczyna zgadza się, lecz na miejscu zostaje oszukana. Tak naprawdę jest osobą, która może pomóc zdjąć klątwę z tygrysa.Ren, bo tak nazywała Kelsy zwierze okazał się księciem. Zamienia się podczas 24h kilka razy w człowieka. Między Kelsy, a Renem pojawia się uczucie, które podczas wyprawy przerasta się w miłość.
To naprawdę niesamowita opowieść.Kiedy czytałam opinię o tej książce część była zachwycona "Klątwą tygrysa" ,a część uważała ja za zwykłą opowieść. Miałam mięszane uczucia co do tego czy przeczytać tą...

John Green przeciwnikiem self-publishingu

Self-publishing, czyli publikowanie utworów bez udziału wydawnictwa, jest zjawiskiem wciąż mało popularnym na polskim rynku. W krajach zachodnich to droga często wybierana przez początkujących autorów.

Tylko lenie same wydają swoje książki?

Sue Grafton, amerykańska autorka poczytnych kryminałów, powiedziała w wywiadzie dla lokalnego pisma z Lousville, że osoby, które same wydają swoje książki są zbyt leniwe, by naprawdę pracować.