Stauffenberg i zamach na Hitlera

Wydawnictwo: Czytelnik
Stauffenberg und der 20. Juli 1944
historia
Ciacho

Studium Kurta Finkera - historyka z NRD - przedstawia przebieg wydarzeń w III Rzeszy, które doprowadziły do zamachu na Hitlera zorganizowanego przez grupę wyższych oficerów. Autor prezentuje sylwetki czołowych przedstawicieli burżuazyjnej opozycji antyhitlerowskiej, omawia jej program i cele polityczne. Książka zawiera również szczegółowy opis wypadków w dniu 20 lipca 1944 i przygotowań poprzedzających zamach. Studium Finkera daje odpowiedź na wiele pytań, przynosi nowe informacje, ułatwia sprawiedliwe oceny.

źródło opisu: Wydawnictwo Czytelnik, 1979 - z okładki

źródło okładki: http://www.conrada11.pl