historyczna
Andrzej

Książka jest autorstwa weterana krakowskiej Armi Krajowej. Stanisław Dąbrowa-Kostka opisuje w niej okres okupacji niemieckiej w Krakowie, który miał miejsce od 6.IX.1939 roku - 18.I.1945. Autor szczególną uwagę kładzie na różnego typu akcje przeprowadzane przez AK,min. zamachy na dygnitarzy hitlerowskich,akcje sabotażowe przeciwko różnego typu aparatowi niemieckiej propagandy,poruszony też zostaje problem hitlerowskiej kolaboracji .min. osławionej "siatki Dornbacha" oraz tworzonego w Krakowie polskiego legionu Wehrmachtu.
Książka zawiera kilka czarno-białych fotografii.

Jakub | 2016-07-12
Dominik Biernacki | 2016-07-10