Vademecum Domowego Wypieku Pieczywa

Wydawnictwo: Rea
Brod-fran Bagels till Tunnbrod
978-83-7544-211-3
przepisy, chleb, wypieki

Piekąc samodzielnie otrzymujesz chleb zdrowszy, smaczniejszy i świeższy w porównaniu z tym kupowanym w sklepie. Książka zawiera prawie 60 przepisów pieczenia jasnego pieczywa, takiego jak bajgle, bagietki, croissanty czy francuski chleb wiejski, jak i pieczywa ciemnego, np. niemieckiego chleba z bakaliami, czarnego chleba żytniego czy szwedzkiego razowca Kavring. Znajdziesz tu także przepisy na chleb na zakwasie, takie specjały, jak chleb z papryczkami jalapeño i cheddarem, chleb ze szpinakiem lub z pomidorami czy focaccię, ale również pieczywo szybkie do zrobienia i różne rodzaje chleba chrupkiego.

Oprócz przepisów na pieczywo nasz piekarz i mistrz chleba - Goran Soderin, dzieli się swoimi sztuczkami stosowanymi przy parzeniu ciasta, pieczeniu na rozczynie lub na zakwasie oraz wieloma innymi. Wszystko po to, aby otrzymać wyrośnięty chleb o bogatym smaku, wilgotnym miąższu i chrupiącej skórce.

Z przepisów mogą korzystać zarówno osoby początkujące jak i bardziej zaawansowane w pieczeniu chleba. Kiedy już nauczysz się podstaw wypieku chleba, możesz eksperymentować z nim w nieskończoność!

źródło opisu: okładka książki

mollisia | 2011-12-12
Przeczytana: 06 kwietnia 2010

Piękne ilustracje, precyzyjne przepisy na wypieki wytrawne (nie tylko znajdziemy tam chleb, ale też chlebopodobne) o uniwersalnych składnikach, które możemy znaleźć w każdym sklepie. Polecam!

Paulina | 2014-09-15
Przeczytana: 20 października 2014