W cieniu Andów

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
kamk

Pierwszą podróż do Ameryki Łacińskiej Zdzisław Marzec podjął w 1959 roku, następną zaś - dziewięć lat później. W trakcie ośmiomiesięcznej wędrówki "od wybrzeży Morza Karaibskiego po pustkowia Ziemi |Ognistej" autor przebywał w Wenezueli, w Strefie Kanału Panamskiego, Kolumbii, Peru i Chile. Jego podróże po Ameryce Łacińskiej, obfitowały w niecodzienne wydarzenia. Jak wspomina: "Opuszczony przez indiańskiego przewodnika, omal nie zginąłem w tropikalnej dżungli, z kolei niewiele brakowało, abym przypłacił życiem wizytę nad brzegiem jeziora Titicaca..., w Chile po raz pierwszy przeżyłem trzęsienie ziemi".
Swoje spostrzeżenia i refleksje z tej podróży przekazuje Zdzisław Marzec w barwnym reportażu "W cieniu Andów", ilustrowanym pięknymi zdjęciami, drugą bowiem obok dziennikarstwa pasją autora jest fotografia.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie