Dzieje, kultura i upadek Inków

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Prace Etnologiczne: Polskie Towarzystwo Ludoznawcze". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
historia
Anna

O dużym zainteresowaniu czytelników zagadnieniami dotyczącymi Inków świadczy poczytność ukazujących się w czasopismach artykułów o historii tego ludu, twórcy jednej z najdawniejszych kultur Ameryki. Brak natomiast wśród prac autorów polskich odrębnej monografii z tej dziedziny. Lukę tę wypełnia książka R.H. Noconia, która opierając się na licznych dziełach autorów obcych (przeważnie...

Lukę tę wypełnia książka R.H. Noconia, która opierając się na licznych dziełach autorów obcych (przeważnie angielskich i hiszpańskich) w sposób zajmujący i popularny omawia najdawniejsze kultury andyjskie stanowiące podłoże kultury Inków, podaje ciekawe legendy o pochodzeniu Inków i opisuje rozwój organizacji ich państwa.

Książka zawiera bardzo wiele zajmujących dla polskiego czytelnika wiadomości o życiu rodzinnym i społecznym Inków, ich zajęciach codziennych, religii, twórczości artystycznej i budownictwie, którego wspaniałe pomniki zostały wzniesione przy użyciu najprymitywniejszych narzędzi - bez znajomości żelaza.

Obraz podboju i upadku państwa Inków, obfitujący w walki odznaczające się niesłychanym okrucieństwem konkwistadorów, przedstawiony został na podstawie dawnych kronik hiszpańskich.

Bogaty materiał ilustracyjny zaczerpnięty z najpoważniejszych źródeł ilustruje życie i kulturę Inków.

źródło opisu: okładka

Grzegorz | 2016-09-30