Grecja

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Przewodniki MasterCard". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pascal
978-83-7513-059-1
Grecja, Rodos, Santorini, Kreta
takisobiejac

Wydawnictwo Pascal proponuje serię przewodników, w których dwa elementy - zdjęcia i tekst - składają się na pasjonującą opowieść o ludziach i krajach. Przejrzysta kompozycja oraz bogactwo informacji ułatwiają zaplanowanie podróży, dzięki licznym fotografiom książki te będą także idealną pamiątką z wakacji. Grecja była przez stulecia wielkim rozdziałem w kulturze świata - mądrość filozofów i...

Grecja była przez stulecia wielkim rozdziałem w kulturze świata - mądrość filozofów i geniusz artystów przechowały księgi, ruiny świątyń i dzieła rzeźbiarzy. Akropol i Delfy, miejsca starożytnych bitew, klasztory na górze Athos. Wyspy - z Kretą, Rodos, Mykonos, Santorini na czele.
Słonce i duch Apolla - Grecja.

źródło opisu: okładka ksiązki

Katarzyna | 2012-01-19
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2012
Przeczytana: 19 stycznia 2012

Książkę dostałam w prezencie na święta Bożego Narodzenia. Planując zwiedzanie Grecji chciałam koniecznie dowiedzieć się więcej o kulturze Greków, zwyczajach, zachowaniu wobec obcokrajowców. Istotne dla mnie byłyby też opisy kuchni greckiej, opisy i fotografie wspaniałych zabytków, także cudów świata jakie znajdują się w Grecji. Niestety tego wszystkiego zabrakło w tym przewodniku.

Książka bardzo przyda się komuś, kto sam planuje podróżowanie po Grecji. Przewodnik jest bogaty w informacje o parkingach, stacjach benzynowych, cenach i godzinach działania muzeów. Jeśli wykupuje się wakacje w biurze podróży to rezydenci, kierowcy itd. zajmują się parkowaniem, biletami i tankowaniem... Przed zamówieniem wakacji w Grecji będę musiała zaopatrzyć się w inny przewodnik.

Oskar | 2013-08-28

Jeden z lepszych przewodników tej serii Pascala. Co prawda dość krótko zostały opisane miejscowości (im zapewne dedykowane są inne książki), aczkolwiek jest większość podstawowych informacji.

Marynia | 2014-02-04
Przeczytana: 31 stycznia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

niezwykle barwnie i w interesujący sposób opisano piękno Grecji

reckus | 2016-06-30
pawelpe | 2015-11-24