Betelgeza

Tłumaczenie: Wojciech Birek
Cykl: Światy Aldebarana (tom 2) | Seria: Science Fiction (Egmont)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Bételgeuse - Integrale 1
aldebaran, leo, kim keller
komiksy
dasilwa

Cykl science fiction należący do uniwersum świata Aldebarana, którego scenarzystą i rysownikiem jest znany brazylijski twórca komiksowy LEO. Pod koniec XXII wieku ludzkość osiedliła się już na dwóch nowych planetach - Aldebaranie 4 i Betelgezie 6. O ile na Aldebaranie w końcu udało się stworzyć potężną, dobrze prosperującą kolonię, to na Betelgezie sytuacja wygląda znacznie gorzej....

Pod koniec XXII wieku ludzkość osiedliła się już na dwóch nowych planetach - Aldebaranie 4 i Betelgezie 6. O ile na Aldebaranie w końcu udało się stworzyć potężną, dobrze prosperującą kolonię, to na Betelgezie sytuacja wygląda znacznie gorzej. Katastrofie uległ statek pełen osiedleńców i nie wiadomo, czy chociażby części kolonistów udało się przedostać na planetę. Aby wyjaśnić tę sprawę, z Aldebarana zostaje wysłana misja rozpoznawcza. W jej składzie znajduje się Kim Keller, młoda bohaterka serii Aldebaran. Dlaczego właśnie ją powołano do tej misji?

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/science-fiction/3,okladka

Panartur | 2014-07-18
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Betelgeza, druga część po Aldebaranie, to opowiadanie o ludziach, próbujących znaleźć swoje miejsce w obcym, dzikim lecz pięknym świecie. Bujność flory i fauny, jej złożoność i tajemnice, pokazuje jak jesteśmy mali wobec jej ogromu. To my jesteśmy gośćmi na tej planecie i to my powinniśmy respektować jej warunki. Komiks równie piękny co część pierwsza.

buraukkaforesee | 2011-10-16
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Jak w przypadku mojej wcześniejszej opinii dotyczącej Aldebaranu jest to jeden z lepszych komiksów, które nie należą do opowieści o superbohaterach. Mantrissa ukazuje swą twarz i jestem na prawdę szczęśliwa mimo dziwnego zakończenia. Plusuje zmiana głównego bohatera i dodanie nowych ciekawych postaci. Brawo za pomysł i oby więcej tego typu dzieł - polecam

Dracos | 2018-02-24
Przeczytana: 23 lutego 2014