Naoki Urasawa's Monster vol. 1

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Naoki Urasawa's Monster". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Viz Media
komiks, manga
komiksy
angielski
Lucyfer

An ice-cold killer is on the loose, and brilliant Dr. Kenzo Tenma is the only one who can stop him! Conspiracies, serial murders, and a scathing indictment of hospital politics are all masterfully woven together in this compelling manga thriller. Tenma risks his promising medical career to save the life of a critically wounded young boy. Unbeknownst to him, the child is destined for a terrible fate. Who could have known that Tenma would create a monster!

źródło opisu: http://viz.com/product?id=1137

źródło okładki: http://store.viz.com/Naoki-Urasawas-Monster-Vol.-1/A/1591166411.htm

Na półkach: Manga, Przeczytane

Mam kilka wstępnych uwag.
po pierwsze: kreska ogólnie gorsza niż w "Pluto", tj. rysunki budynków, ulic i przyrody bardzo dobre i fajne niektóre "portretowe", tzn. zbliżenia twarzy, ale scenki sytuacyjne, a zwłaszcza sceny kluczowych akcji takie sobie.
po drugie: postacie są zbyt ekspresyjne, ich reakcje wydają się być przesadzone. Mam na myśli to, że otwierają buzie ze zdumienia zbyt często i z byle powodu.
trzy: schematyczność. Autor chciałby chyba zgłębić istotę zła, lecz, mówiąc metaforycznie, zamiast użyć skalpela zabiera się do dzieła z tasakiem. Mamy zatem "absolutne zło" w postaci Johana, konformizm i zgniliznę moralną ucieleśnianą przez lekarzy, niewinną dziewicę (Nina) i doktora Judyma, znaczy tego, Henmę. Brakuje półtonów, wszystko jest określone: czarne lub białe. Co dziwi, zwłaszcza mając w pamięci serię "Pluto" , która swego czasu zrobiła na mnie spore wrażenie. O ile jednak w tamtej mandze udało się autorowi zadać kilka ważnych pytań o istotę człowieczeństwa, a przy...

książek: 2092
Bonnemort | 2015-09-27