Kaligrafia. Sztuka pisania

Kaligrafie – krasa pisma
83-7243-492-1
kaligrafia
sztuka

To, że wasze codzienne, odręczne notatki są dla innych nieczytelne, nie oznacza, że nie macie talentu do kaligrafii. Dzięki tej książce odkryjecie tajniki sztuki pisania. Autorka, prowadząca kursy kaligrafii, pomoże wam wybrać odpowiednie narzędzia, zorganizować miejsce do pracy i złożyć pióro. Nauczycie się podstawowego słownictwa i poznacie główne właściwości pisma kaligraficznego. Dzięki instrukcjom, wskazówkom na fotografiach i szablonom dowiecie się, w jaki sposób samodzielnie nauczyć się pisania uncjałą, zgotyzowaną italiką, kursywą, Copperplate Script. W książce znajdziecie również wzory poszczególnych pism.

źródło opisu: okładka

Nanatei | 2013-06-09

Przyjazna kaligraficznemu laikowi książka. Dobrze objaśnia podstawowe zagadnienia, opisuje „wymagania sprzętowe”, doradza, czym zastąpić drogie odpowiedniki, kiedy nie jesteśmy pewni, czy na tym etapie warto w te hobby wiele inwestować. Dobrej jakości materiał ilustracyjny, wzory bodajże trzech krojów pisma, przejrzysty układ treści tłumaczących krok po kroku, jak zabrać się do dzieła. Polecam każdemu, kto z pięknym pisaniem jeszcze nie miał do czynienia, a chciałby spróbować swoich sił.

kurokamiira | 2016-02-28
Przeczytana: 2007 rok