Okładka książki Nauka o państwie

papier
PanicDemonic
5.75 (4 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Piotr Winczorek, prof. dr hab. nauk prawnych, profesor zwyczajny na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, publicysta dziennika "Rzeczpospolita". Podręcznik "Nauka o państwie" powstał w rezultacie doświadczeń zebranych w trakcie wykładów na Wydziale Prawa i Administracji UW przedmiotu o tej samej nazwie, a także uwag czytelników, które towarzyszyły kolejnym wydaniom skryptu pt. "Wstęp do nauki o państwie". W porównaniu z tym skryptem, niniejsza książka jest pracą znacznie obszerniejszą, obejmującą nowe, ważne wątki, zawierającą zestawienie podstawowej literatury przedmiotu w czterech językach. Jest ona przygotowana nie tylko z myślą o studentach prawa i administracji, ale także tych, którzy z podobnym przedmiotem spotkają się na studiach politologicznych, ekonomicznych, historycznych i innych. Może także służyć pomocą osobom zainteresowanym problematyką państwa tak dawniejszego, jak i współczesnego.

źródło opisu: okładka

Polecamy

Opinie czytelników
PanicDemonic | 2011-03-21
Przeczytana: 21 marca 2011

Za dwa miesiące napiszę maturę rozszerzoną z wiedzy o społeczeństwie. Z premedytacją sięgnęłam po kilka tematycznych książek, między innymi tą.
Został w niej bardzo dobrze omówiony aspekt państwa, w przystępny sposób, prostymi słowami. Temat wykracza poza wymagania maturalne, dlatego przeczytałam ją tylko we fragmentach.

Nie wiem w jakim stopniu odzwierciedla materiał studiów politologicznych. Do matury jest jednak zbyt obszerna, mimo wszystko polecam.

Kasia | 2012-09-14

103. rocznica
  • Katarzyna Berenika Miszczuk
    26. rocznica
    urodzin
    - Latanie... jest jak pierwsza miłość. Jak zakochanie. Nie umiałem znaleźć porównania, dopóki cię nie spotkałem.
  • Stefan Darda
    42. rocznica
    urodzin
    W towarzystwie przyjaciela nie istnieje coś takiego jak niezręczna cisza.
  • Stefania Grodzieńska
    100. rocznica
    urodzin
    I wszystko byłoby pięknie, gdybym nie zauważyła skrzywienia na twarzach moich czytelników. Zdaje się, że Wam się to opowiadanie nie podoba... A, przepraszam, co Państwo w tej chwili robią? Przepraszam za wyrażenie, byczą się Państwo, tak? Opowiadania satyryczne się czyta, tak? Znamy takich, co mają... pokaż więcej
  • Walter Kirn
    52. rocznica
    urodzin
    Szybkie przyjaźnie to nie jedyne, jakie zawieram, ale najlepsze. Bo ci ludzie znają życie dużo lepiej niż moi bliscy.
  • Frederik Pohl
    1. rocznica
    śmierci
    może dojrzałość polega na tym, że chce się tego, czego się samemu chce, a nie tego, co inni ci każą chcieć
  • Stanisław Grochowiak
    38. rocznica
    śmierci
    Wolność dla wszystkich. Giniemy za wolność. Najwyższą wartość człowieka jest wolność.Chyba tylko wrodzone poczucie złego smaku pozwoliło ludzkości na aż tak natrętne nadużywanie nic nie znaczącego liczmanu. Dodajmy do tego, że w imię tejśce wolności, owszem, więziono, gilotynowano i brano w jasyr ca... pokaż więcej
  • Viktor E. Frankl
    17. rocznica
    śmierci
    To, że jako istoty ludzkie jesteśmy wyjątkowi i jedyni w swoim rodzaju, wyróżnia nas spośród innych, nadając sens naszej egzystencji i wpływając w jednakowy sposób na naszą pracę twórczą, jak i na naszą zdolność do miłości. Kiedy uświadomimy sobie, że nie da się zastąpić jednego człowieka drugim, ro... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku