Okładka książki Nauka o państwie

papier
PanicDemonic
5,75 (4 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Piotr Winczorek, prof. dr hab. nauk prawnych, profesor zwyczajny na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, publicysta dziennika "Rzeczpospolita". Podręcznik "Nauka o państwie" powstał w rezultacie doświadczeń zebranych w trakcie wykładów na Wydziale Prawa i Administracji UW przedmiotu o tej samej nazwie, a także uwag czytelników, które towarzyszyły kolejnym wydaniom skryptu pt. "Wstęp do nauki o państwie". W porównaniu z tym skryptem, niniejsza książka jest pracą znacznie obszerniejszą, obejmującą nowe, ważne wątki, zawierającą zestawienie podstawowej literatury przedmiotu w czterech językach. Jest ona przygotowana nie tylko z myślą o studentach prawa i administracji, ale także tych, którzy z podobnym przedmiotem spotkają się na studiach politologicznych, ekonomicznych, historycznych i innych. Może także służyć pomocą osobom zainteresowanym problematyką państwa tak dawniejszego, jak i współczesnego.

źródło opisu: okładka

Polecamy

Opinie czytelników
PanicDemonic | 2011-03-21
Przeczytana: 21 marca 2011

Za dwa miesiące napiszę maturę rozszerzoną z wiedzy o społeczeństwie. Z premedytacją sięgnęłam po kilka tematycznych książek, między innymi tą.
Został w niej bardzo dobrze omówiony aspekt państwa, w przystępny sposób, prostymi słowami. Temat wykracza poza wymagania maturalne, dlatego przeczytałam ją tylko we fragmentach.

Nie wiem w jakim stopniu odzwierciedla materiał studiów politologicznych. Do matury jest jednak zbyt obszerna, mimo wszystko polecam.

Kasia | 2012-09-14

Kalendarium literackie
  • Henry Hazlitt
    120. rocznica
    urodzin
    Sztuka ekonomii polega na tym, by spoglądać nie tylko a bezpośrednie, ale i na odległe skutki danego działania czy programu; by śledzić nie tylko konsekwencje, jakie dany program ma dla jednej grupy, ale jakie przynosi wszystkim.
  • Arkady Fiedler
    120. rocznica
    urodzin
    Bo serce, polskie serce to dziwna rzecz : może włóczyć się po całym świecie, może upadać na rozdrożach, uzbrajać się w pancerz zapomnienia, może upajać się blaskiem obcego nieba - aż oto znienacka i chytrze zgotuje sobie samemu podstęp i wpadnie we własną sieć .
  • Alberto Moravia
    107. rocznica
    urodzin
    Każdy wybiera sobie raj, który jest piekłem dla innych.
  • Jonasz Kofta
    Trzeba marzyć
  • William Blake
    257. rocznica
    urodzin
    Nie próbuj mówić o miłości,
    Bo ona w słowach się nie mieści.
    Jest jak wiatr: cichy, niewidzialny,
    Co tylko czasem zaszeleści.
  • Stefan Zweig
    133. rocznica
    urodzin
    Jakże tu żyć z czułym sercem na takim świecie.
  • Claude Lévi-Strauss
    46. rocznica
  • Stanisław Wyspiański
    107. rocznica
    Miałeś, chamie, złoty róg,
    miałeś, chamie, czapkę z piór:
    czapkę wicher niesie,
    róg huka po lesie,