Piotr Winczorek, prof. dr hab. nauk prawnych, profesor zwyczajny na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, publicysta dziennika "Rzeczpospolita". Podręcznik "Nauka o państwie" powstał w rezultacie doświadczeń zebranych w trakcie wykładów na Wydziale Prawa i Administracji UW przedmiotu o tej samej nazwie, a także uwag czytelników, które towarzyszyły kolejnym wydaniom skryptu pt. "Wstęp do nauki o państwie". W porównaniu z tym skryptem, niniejsza książka jest pracą znacznie obszerniejszą, obejmującą nowe, ważne wątki, zawierającą zestawienie podstawowej literatury przedmiotu w czterech językach. Jest ona przygotowana nie tylko z myślą o studentach prawa i administracji, ale także tych, którzy z podobnym przedmiotem spotkają się na studiach politologicznych, ekonomicznych, historycznych i innych. Może także służyć pomocą osobom zainteresowanym problematyką państwa tak dawniejszego, jak i współczesnego.

źródło opisu: Wydawnictwo Liber, 2011

Mogą Ciebie również zainteresować

• Tajemnica domu Helclów
  • Z jednym wyjątkiem
  • Nie ma nieba
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Inna dusza
  • Widok z nieba
  • Pół świata
  • Collide
  • Ekspozycja
  • Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
  • Alan Stoob, łowca nazistów
  • 450 stron

7,87 (71 ocen i opinii)
Nie ma nieba
Jolanta Kosowska

8,57 (7 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

7,51 (370 ocen i opinii)
Ekspozycja
Remigiusz Mróz

8,4 (5 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

0 (0 ocen i opinii)
Alan Stoob, łowca nazistów
Saul Wordsworth

9 (1 ocen i opinii)
450 stron
Patrycja Gryciuk

8,14 (7 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
PanicDemonic | 2011-03-21
Przeczytana: 21 marca 2011

Za dwa miesiące napiszę maturę rozszerzoną z wiedzy o społeczeństwie. Z premedytacją sięgnęłam po kilka tematycznych książek, między innymi tą.
Został w niej bardzo dobrze omówiony aspekt państwa, w przystępny sposób, prostymi słowami. Temat wykracza poza wymagania maturalne, dlatego przeczytałam ją tylko we fragmentach.

Nie wiem w jakim stopniu odzwierciedla materiał studiów politologicznych. Do matury jest jednak zbyt obszerna, mimo wszystko polecam.

Matadooor | 2015-01-05
Kasia | 2012-09-14