Nauka o państwie

papier
PanicDemonic
5,8 (5 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Piotr Winczorek, prof. dr hab. nauk prawnych, profesor zwyczajny na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, publicysta dziennika "Rzeczpospolita". Podręcznik "Nauka o państwie" powstał w rezultacie doświadczeń zebranych w trakcie wykładów na Wydziale Prawa i Administracji UW przedmiotu o tej samej nazwie, a także uwag czytelników, które towarzyszyły kolejnym wydaniom skryptu pt. "Wstęp do nauki o państwie". W porównaniu z tym skryptem, niniejsza książka jest pracą znacznie obszerniejszą, obejmującą nowe, ważne wątki, zawierającą zestawienie podstawowej literatury przedmiotu w czterech językach. Jest ona przygotowana nie tylko z myślą o studentach prawa i administracji, ale także tych, którzy z podobnym przedmiotem spotkają się na studiach politologicznych, ekonomicznych, historycznych i innych. Może także służyć pomocą osobom zainteresowanym problematyką państwa tak dawniejszego, jak i współczesnego.

źródło opisu: Wydawnictwo Liber, 2011

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
PanicDemonic | 2011-03-21
Przeczytana: 21 marca 2011

Za dwa miesiące napiszę maturę rozszerzoną z wiedzy o społeczeństwie. Z premedytacją sięgnęłam po kilka tematycznych książek, między innymi tą.
Został w niej bardzo dobrze omówiony aspekt państwa, w przystępny sposób, prostymi słowami. Temat wykracza poza wymagania maturalne, dlatego przeczytałam ją tylko we fragmentach.

Nie wiem w jakim stopniu odzwierciedla materiał studiów politologicznych. Do matury jest jednak zbyt obszerna, mimo wszystko polecam.

Matadooor | 2015-01-05

Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:
  •   załatwiałeś FIZJOLOGICZNE POTRZEBY
  •   grałaś na FORTEPIANIE
  •   byłeś u FRYZJERA
  •   wpadł ci w ręce PĘDZEL
  •   spotkałaś UŁANA
SPRAWDŹ CO OZNACZA SEN

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Sharon Bolton
    55. rocznica
    urodzin
    I czy to nie idiotyczne, czuć złość i zazdrość, że ktoś oderwał od niej jego uwagę, choć w ogóle tej uwagi nie chciała?
  • Agata Tuszyńska
    58. rocznica
    urodzin
    Bo czym jest zawiść?Rozgrzaną zazdrością.Niemożnością przebaczenia innym powodzenia i sukcesu.Spełnieni budzą niechęć,nienawiść nawet,jakby odbierali coś tym,którzy są jeszcze w drodze.Jakby nie było dość miejsca na świecie dla kilku gwiazd.Jakby istniał tylko jeden szczyt,ten,który właśnie został z... pokaż więcej
  • Harlan Ellison
    81. rocznica
  • Dashiell Hammett
    121. rocznica
    urodzin
    Nie ufam ludziom, którzy krzyczą: "Dosyć, dosyć", gdy im się nalewa. Jeżeli ktoś musi uważać, aby nie wypić za dużo, to znaczy, że kiedy wypije, nie ufa nawet samemu sobie.
  • Antoni Ferdynand Ossendowski
    139. rocznica
    urodzin
    Myślałem, że pan dąży do rewolucji, aby wstrząsnąć zmaterializowanym, mieszczańskim światem i utorować drogę dla ducha... Tak myślałem... Tymczasem pan marzy o bandytyzmie na wszechświatową skalę. To straszne!
  • Louis-Ferdinand Céline
    121. rocznica
    urodzin
    Zdecydowana większość ludzi umiera dopiero w ostatniej chwili; inni z kolei zabierają się do tego już dwadzieścia lat wcześniej, a czasami to nawet jeszcze wcześniej. I to oni właśnie są najbardziej nieszczęśliwymi ludźmi na ziemi.
  • Jamie Oliver
    40. rocznica
  • Bohdan Arct
    101. rocznica
  • Stepan Chapman
    64. rocznica
    urodzin
    Na czym to ja...? A tak, kręgielnia. Połknęłam tatę. Moje nerwy wyszły mi przez skórę.
  • Philip Kotler
    84. rocznica
  • John Barth
    85. rocznica
    urodzin
    Miałem kiedyś sen, w którym koniecznie chciałem po znać prognozę pogody na następny dzień. Zajrzałem do gazet, lecz działu z doniesieniami o pogodzie nie znalazłem na zwykłym miejscu. Włączyłem radio, lecz w wiadomościach nie było słowa o prognozie pogody. Zadzwoniłem do pogodynki akcja snu działa s... pokaż więcej
  • Lawrence M. Krauss
    61. rocznica
  • John Cheever
    103. rocznica
  • Hanna Ożogowska
    20. rocznica
    śmierci
    - Marcin, ale ja nie umiem tańczyć! - zwierzał się w chwilę potem Kostek.
    - Ja też, ale to nic trudnego: zwyczajnie stoisz i kiwasz się, a dziewczyna cię obskakuje. Potem ona stoi i kiwa się, a ty ją obskakujesz, a potem oboje kiwacie się i obskakujecie. Filozofia?...
  • Mary Virginia Carey
    21. rocznica