Okładka książki Nauka o państwie

papier
PanicDemonic
5,75 (4 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Piotr Winczorek, prof. dr hab. nauk prawnych, profesor zwyczajny na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, publicysta dziennika "Rzeczpospolita". Podręcznik "Nauka o państwie" powstał w rezultacie doświadczeń zebranych w trakcie wykładów na Wydziale Prawa i Administracji UW przedmiotu o tej samej nazwie, a także uwag czytelników, które towarzyszyły kolejnym wydaniom skryptu pt. "Wstęp do nauki o państwie". W porównaniu z tym skryptem, niniejsza książka jest pracą znacznie obszerniejszą, obejmującą nowe, ważne wątki, zawierającą zestawienie podstawowej literatury przedmiotu w czterech językach. Jest ona przygotowana nie tylko z myślą o studentach prawa i administracji, ale także tych, którzy z podobnym przedmiotem spotkają się na studiach politologicznych, ekonomicznych, historycznych i innych. Może także służyć pomocą osobom zainteresowanym problematyką państwa tak dawniejszego, jak i współczesnego.

źródło opisu: okładka

Polecamy

Opinie czytelników
PanicDemonic | 2011-03-21
Przeczytana: 21 marca 2011

Za dwa miesiące napiszę maturę rozszerzoną z wiedzy o społeczeństwie. Z premedytacją sięgnęłam po kilka tematycznych książek, między innymi tą.
Został w niej bardzo dobrze omówiony aspekt państwa, w przystępny sposób, prostymi słowami. Temat wykracza poza wymagania maturalne, dlatego przeczytałam ją tylko we fragmentach.

Nie wiem w jakim stopniu odzwierciedla materiał studiów politologicznych. Do matury jest jednak zbyt obszerna, mimo wszystko polecam.

Kasia | 2012-09-14

Kalendarium literackie
  • Trudi Canavan
    45. rocznica
    urodzin
    Szczęśliwe zakończenie to luksus na jaki może pozwolić sobie fikcja.
  • Michael Crichton
    72. rocznica
    urodzin
    Każde odkrycie jest gwałtem na naturze.
  • Leszek Kołakowski
    87. rocznica
    urodzin
    Czas jako substrat ludzkiego doświadczenia nie daje się skonceptualizować (w sensie redukcji do terminów bardziej pierwotnych). Jeśli postrzegamy go jako niekończące się samounicestwienie, cały świat doświadczenia z braku substratu zapada się w nicość. Absolut może służyć ocaleniu świata, uratować g... pokaż więcej
  • Gianni Rodari
    94. rocznica
    urodzin
    Każde dziecko, które przychodzi na świat, wie, że cały świat jest jego i nie musi zań płacić ani grosza, musi tylko zakasać rękawki, wyciągnąć rączki i go sobie wziąć.[z bajki "O kupowaniu Sztokholmu"]
  • Aravind Adiga
    40. rocznica
    urodzin
    biedni marzą, by mieć pod dostatkiem jedzenia i wyglądać, jak bogaci, a .... bogaci? Żeby schudnąć i wyglądać, jak biedni
  • Randy Pausch
    54. rocznica
    urodzin
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.
  • Laurie Halse Anderson
    53. rocznica
    urodzin
    Chcę biec, lecieć, bić skrzydłami tak mocno, aby nie słyszeć niczego poza łomotem własnego serca.
  • Marcin Meller
    46. rocznica
    urodzin
    Pani pokazała jelenia i zapytała nas, kto wie, jak nazywa się zwierzę. Ja wiedziałem, więc się ochoczo zgłosiłem i powiedziałem, że Lenin. Pani się stropiła i powiedziała, że chyba coś mi się pomieszało, bo to jeleń, a wielki Lenin, Włodzimierz Iljicz to człowiek, (...). Na co ja buńczucznie, że to... pokaż więcej
  • Théophile Gautier
    142. rocznica
    śmierci
    Zdaje mi się, jak gdyby moje ciało stało się przepuszczalne, moje ja uciekało z niego tak jak woda przez sito. Czuję, że się roztapiam we wszechbycie, z trudem odróżniam siebie od świata, w który się zapadam. Życie, którego - o ile tylko mogę - odgrywam zwykłą pantomimę, aby nie martwić krewnych i p... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku