Autobiografia pewnej miłości

Wydawnictwo: Świat Książki
Autobiographie d'un amour
83-7311-248-0
Kasiula

32-letni Alexandre Rivière mieszka wraz z rodziną na Nowych Hybrydach. Jego żona Jeanne czuje się osamotniona i zawiedziona w miłości. Alexandre, zapatrzony w siebie, nie dostrzega cierpień żony aż do chwili, gdy wpada mu w ręce jej pamiętnik. Wstrząśnięty lekturą, porzuca dom, rodzinę i potajemnie wyjeżdża w nieznane. Jeanne buduje swe życie od nowa. Zmienia mieszkanie, podejmuje pracę...

Jeanne buduje swe życie od nowa. Zmienia mieszkanie, podejmuje pracę nauczycielki i z oddaniem wychowuje dwójkę dzieci. Po dwóch latach odzyskuje spokój. I wtedy niespodziewanie pojawia się na archipelagu Octave Rivière, brat bliźniak Alexandre'a, łudząco do niego podobny, ale pozbawiony tych cech, które tak bardzo denerwowały i zniechęcały Jeanne...

Kim naprawdę jest ten Rivière? Octavem, który chce rozkochać w sobie żonę brata? A może to Alexandre, tylko całkowicie odmieniony?

źródło opisu: Świat Książki, 2002.

źródło okładki: http://www.google.pl/images

Ziraelka | 2013-05-31

Ciekawa historia opowiedziana w zupełnie nieciekawy sposób.

Pola | 2013-06-04
Przeczytana: 03 czerwca 2013

To na pewno nie przypomina Nicholasa Sparksa, ale sama nie wiem, czy to dobrze, cz źle.

Evi91 | 2012-04-26
Przeczytana: 19 sierpnia 2009

"To najlepszy dowód, że mógł częściej tak postępować." (Świat Książki)

Izabellla87 | 2015-12-26
Patu | 2015-11-15