Chrzest Rusi

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Chrześcijańska Europa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Księgarnia św. Wojciecha
historia, Ruś, Bizancjum
historia

Kolejna, dwunasta już książka z serii "Chrześcijańska Europa" dotyczy początków chrześcijaństwa w Europie Wschodniej. Chrystianizacja Rusi była nie tylko olbrzymim sukcesem Bizancjum, ale - jak w swoim Liście apostolskim pisze papież Jan Paweł II - "Chrzest Włodzimierza Wielkiego, a następnie podległego mu kraju, miał doniosłe znaczenie dla całego duchowego rozwoju tej części Europy i Kościoła oraz dla całej kultury i cywilizacji bizantyjsko-słowiańskiej".

rybka | 2016-01-04

Naprawdę godne polecenia.