Okładka książki Egipt. Oazy w cieniu piramid

Egipt. Oazy w cieniu piramid

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Przewodniki Bezdroży". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
wydawnictwo
papier
foreverrebel
7,5 (2 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Przewodnik "Egipt. Oazy w cieniu piramid" oprowadza po najciekawszych zakątkach "kraju faraonów". W rozdziałach wstępnych Czytelnik znajdzie m.in. esej krajoznawczy przybliżający geografię, historię i kulturę Egiptu. Dalszą część przewodnika zajmują szczegółowe opisy atrakcji turystycznych, uzupełnione przez informacje praktyczne, mapy i schematy. Na końcu zamieszczono podręczny słowniczek polsko-arabski.

źródło opisu: okładka

Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Paulaaaa | 2012-10-05

W czwartek moi rodzice wylatują na urlop do Egiptu. Będą opalać się, pływać, zwiedzać, robić zdjęcia, wypoczywać i poznawać kulturę kraju, który dla wielu jest nadal bardzo odległą destynacją, mimo że mieszkamy w erze samolotów i wielu połączeń lotniczych. Egipt zawsze mnie fascynował, uwielbiałam lekcje historii na temat starożytności, faraonów, piramid i wszystkiego co z tym krajem związane. Stwierdziłam, że skoro moi rodzice się tam wybierają, to warto co nieco się dowiedzieć i odświeżyć wiedzę. Z pomocą przyszedł mi przewodnik, o którym dzisiaj napiszę.

Wyjeżdżając do kraju "wymagana" wiedza zależna jest od tego, czego oczekujemy po wyjeździe i co mamy zamiar robić. Jednym wystarczy to, ile gwiazdek ma hotel i czy alkohol jest darmowy, innym jak daleko jest na imprezę w mieście a jeszcze inni chcą rzeczywiście coś wynieść z podróży i poznać nową kulturę. Ten przewodnik myślę, że idealnie nada się dla tej ostatniej grupy. Co prawda do takiej wyprawy możnaby się przygotowywać bez ko...

DoDeski | 2011-10-20
JaneS | 2014-09-01