ABC Katechezy. Stary Testament

978-83-7660-207-3
Stary Testament, Biblia
religia
Dariusz Okoń

Wielu ludzi, nie tylko chrześcijan, zna podstawowe informacje o życiu Jezusa zawarte w Ewangelii, ale nie zaprzeczając wprost kanonowi Pisma Świętego jako takiemu, w rzeczywistości ignorują oni Stary Testament lub patrzą na niego z dystansem. Konsekwencją takiej postawy jest bardzo słaba znajomość pierwszej części Biblii. Książka ta ma być pomocą w pokonywaniu negatywnych uprzedzeń wobec...

Książka ta ma być pomocą w pokonywaniu negatywnych uprzedzeń wobec Starego Testamentu. Przekazując podstawowe informacje, swoiste klucze do lektury, a także starając się nazywać po imieniu rzeczywiste lub domniemane trudności, które mogą podsycać nieufność wobec pierwszej części chrześcijańskiej Biblii, publikacja ta chce zachęcić wszystkich do odważnego czytania także tych najtrudniejszych kart Starego Testamentu.

Książki publikowane w serii ABC KATECHEZY popularyzują wiedzę religijną na sposób podręcznej, atrakcyjnej encyklopedii. Swym zakresem obejmują chrześcijańską duchowość oraz podstawowe zagadnienia dotyczące Pisma Świętego i liturgii. Mogą być nie tylko cenną pomocą dla osób na co dzień zajmujących się katechizowaniem, ale też przydatną lekturą dla wszystkich wiernych zainteresowanych zawartą w nich tematyką. Bez tej wiedzy trudno dzisiaj być świadomym chrześcijaninem.

źródło opisu: http://ksiegarnia.jednosc.com.pl/product_info.php?products_id=1670

źródło okładki: http://ksiegarnia.jednosc.com.pl/product_info.php?products_id=1670

karol | 2011-12-17

Musieliśmy przeczytać go na religię.Szczerze mówiąc nudny ale inny być nie może. Nie dałem mu oceny bo testament to nie powieść zawsze jest taki sam i nie można go napisać ciekawiej lub odwrotnie.

Dariusz Okoń | 2011-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2011