Gaudi. Wszystkie budowle

978-83-89192-72-1
Gaudi, architektura, Barcelona, albumy
sztuka
n0e

odmiany tytułu: Gaudí 1852-1926 : Antoni Gaudí i Cornet - życie dla architektury Każdy, kto dziś postanowi odwiedzić Barcelonę, z pewnością natknie się na dzieła Gaudiego – architekta, który przyciąga do Hiszpanii miłośników sztuki z całego świata. To właśnie tu, w stolicy Katalonii, Gaudi stworzył prawie wszystkie swoje budowle: ville dla bogatych mieszczan, słynny Park Güell [obecnie...

Każdy, kto dziś postanowi odwiedzić Barcelonę, z pewnością natknie się na dzieła Gaudiego – architekta, który przyciąga do Hiszpanii miłośników sztuki z całego świata. To właśnie tu, w stolicy Katalonii, Gaudi stworzył prawie wszystkie swoje budowle: ville dla bogatych mieszczan, słynny Park Güell [obecnie udostępniony dla zwiedzających] oraz najbardziej znane dzieło - wspaniały kościół Sagrada Familia.

Album „Gaudi – wszstkie budowle” prezentuje kompletny przegląd dorobku twórcy, zawiera wyczerpujący tekst i liczne zdjęcia wszystkich jego prac.

Wszystkie budowle stworzone przez Antoniego Gaudiego: 372 kolorowe ilustracje, 17 planów budynków i 2 mapy z zaznaczonymi obiektami. Antoni Gaudi - jeden z najwspanialszych architektów hiszpańskich, tworzył z myślą o przyszłości - dopiero dziś jesteśmy w stanie pojąć, jak wielkie architektoniczne wizje próbował realizować. Fascynujące zdjęcia w tym albumie przedstawiają wszystkie dzieła Gaudiego - od Casa Vicens począwszy, na Sagrada Familia, dziele jego życia, kończąc.

źródło opisu: http://www.tmc.com.pl/gaudi-wszystkie-budowle.html

źródło okładki: http://www.tmc.com.pl/gaudi-wszystkie-budowle.html

pirat_ta | 2011-11-16

treściwa, bardzo dużo szczegółowych zdjęć, szkiców i rysunków, sporo faktów biograficznych.

| 2014-07-11
Zuza Barc | 2013-11-19