Zrozumieć fenomenologię. Konkretna praktyka

Comprendre la phénomenologie
978-83-7459-104-1
filozofia i etyka
n0e

Przygotowane przez Oficynę Naukową wydanie książki Natalie Depraz jest pierwszą udostępnioną po polsku pracą tej wybitnej przedstawicielki współczesnej fenomenologii francuskiej, mającej w swym dorobku zarówno prace propedeutyczne z zakresu fenomenologii, jak i nowatorskie przedsięwzięcia badawcze o charakterze interdyscyplinarnym. Omawiana praca jest nie tylko podręcznikowym kompendium informacji o pewnym kierunku filozofii, lecz twórczym i przejrzystym, a zarazem zwięzłym i uwzględniającym aktualny stan badań uporządkowaniem i przedstawieniem -- w aspekcie rzeczowym i historycznym -- zagadnienia doświadczenia i jego opisu.

źródło opisu: http://www.poczytaj.pl/185403

źródło okładki: http://www.poczytaj.pl/185403