Myśli stają się rzeczami…

Tłumaczenie: Lang Rentier
Wydawnictwo: Illuminatio
978-83-62476-11-4
myśli, życie
BlackBerry

„Myśli stają się rzeczami” to książka, która podpowiada, jakie kroki należy podjąć na drodze do porywającego i spełnionego życia. Jeśli każdy dzień potraktujesz jako początek ekscytującej podróży i otworzysz się na nieograniczone możliwości, wszystko może się zdarzyć! Właśnie taką postawę przyjmuje autor książki, Mike Dooley, który zachęca nas do odważnego zmierzenia się z własnym potencjałem.
Przesłanie książki zostaje skierowane zarówno do tych, którzy rozpoczęli już swoją przygodę z rozwojem duchowym, jak i do tych, którzy dopiero stoją na początku nowej drogi. Z mądrych, napisanych poetyckim językiem, słów wynika nauka, jak wykorzystać swoją intuicję i wewnętrzny głos, aby spełnić wszystkie swoje marzenia.
Książka „Myśli stają się rzeczami” obfituje w przepiękne spostrzeżenia, pełne mądrości inspiracje i praktyczne wskazówki. Mike Dooley uczy swoich czytelników na podstawie przykładów z własnego życia. Nasze myśli naprawdę stają się rzeczami. Dobieraj je zatem mądrze.

źródło okładki: http://illuminatio.pl/category/zapowiedzi-wydawnicze/

Bookman | 2016-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2016

Wspaniałe refleksje na każdą chwilę dotyczące Prawa Przyciągania.

Marcinek Wilczkiewicz | 2014-08-27

Książka dobra. Jedna z tych. które są pisane na marketing. Na sprzedaż. Podobnie jak "The Secret" - o której później. Książka trąca nieco "bajkowością". Tzn., trochę trudno znależć się tu w rzeczywistości. A może nie powinno się w niej? W każdym razie, sens lektury trąci, jak zwykle u takich autorów jak tej książki, pozytywnym myśleniemę, i... trudno się w niej połapać o co tu chodzi. Ogólne zaś wrażenie jakie odniosłem po jej przeczytaniu, jest takie... "No dobra, ale co z tego wynika? "

boseti | 2012-12-13

Ksiązke Mike DOOLEYa można traktować jako dodatek, uzupełnienie do innych książek na temat Prawa Przyciągania. Przynosi ukojenie.

Alicja | 2011-04-23
Na półkach: Przeczytane, 2011, Sprzedam
Przeczytana: 23 kwietnia 2011

Książkę przeczytałam w cieniu pięknego drzewa, wsłuchując się w śpiew ptaków, leżąc na zielonej trawie, jednym słowem w idealnych warunkach do czytania o marzeniach, ich spełnianiu i życiu pełną piersią.
Ten swego rodzaju poradnik jest zbiorem wierszyków, opowiadań, tekstów, które autor wysyłał co poniedziałek do swoich klientów, aby dać im pozytywny impuls do działania na cały tydzień. Jego działania wzbudziły niemały odzew. Czytelnicy przesyłali podziękowania za pomoc w trudnych chwilach i zapewniali, że jego teksty były bardzo pomocne. To skłoniło Dooley'a do wydania książki i zamieszczenia w niej wszystkich cennych rad, które niegdyś przesyłał do swoich klientów. Takie rozplanowanie tego poradnika po części jest bardzo pomocne. Jeśli potrzebujemy zachęty do działania wystarczy po nią sięgnąć, otworzyć na chybił-trafił i znaleźć motywację na następny dzień. Z drugiej jednak strony, nie jest książka do czytania od deski do deski. Ja niestety tak do niej podeszłam i pochłonęłam w...

MadziaR | 2011-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2011

Kiedyś na kursie coachingu usłyszałam, że mamy ogromny wpływ na swoje myśli, a one z kolei kształtują nasze życie. Przyznam szczerze - podchodziłam do tego sceptycznie, bo jakoś nie mogłam uwierzyć w to, że wystarczy usiąść i o czymś pomyśleć, a to się spełni.
Mike'a Dooley'a - autora książki "Myśli stają się rzeczami" kojarzyłam głównie z filmu "Sekret", nie czytałam jego poprzedniej książki.

"Myśli stają się rzeczami" to książka, która chyba zmieni moje podejście do tematu marzeń i myśli. Już na wstępie spodobał mi się cytat z pierwszej strony:
"To naprawdę proste -
musisz tylko uwierzyć,
że życie jest po to, by spełniać wszystkie marzenia,
które narodzą się w Twej głowie"
Pomyślałam wtedy - dlaczego nie, to ma sens i zaczęłam czytać:)

Książka ta to zbiór Poniedziałkowych Impulsów do Działania, które autor rozsyłał w każdy poniedziałek do ludzi, z którymi wcześniej współpracował. Nieoczekiwanie dla niego stały się niezwykle popularne, a on sam postanowił się nimi podzielić....

Agnieszka | 2011-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2011

Mam mieszane uczucia po przeczytaniu tej książki.
Z jednej strony jedna 'Wiadomość z Wszechświata" bardzo pozytywnie nastraja i podnosi na duchu. Z drugiej jednak strony przeczytanie na raz większej ilości powoduje coś w rodzaju przesytu przekazanych myśli. Nic tylko usiąść wygodnie na kanapie, myśleć pozytywnie i wizualizować szczęście, a przyjdzie do nas samo. Nie do końca się z tym zgadzam. :)

Oliana | 2016-09-02
Brylant | 2015-04-15