Wołanie do Yeti

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
poezja
Edyta101281

Pierwszy tomik poezji Szymborskiej po roku 1956 kończącym erę stalinizmu. Jest to tomik trzeci z kolei, ale przez niektórych uważany za właściwy debiut poetki. Z etycznych rozliczeń z epoką totalitaryzmu wyprowadza Szymborska przede wszystkim wnioski o charakterze ogólniejszym. Zamiast rozważać konsekwencje systemu totalitarnego i zagadnień odpowiedzialności za nie, woli refleksję globalną na temat natury świata i kondycji egzystencjalnej zamieszkującego ten świat człowieka.
[fragment z http://panoramaliteratury.pl/index.php?action=entry&what=231]

RataEnLaCasa | 2015-07-18
Kamila Kamień | 2015-07-15
Przeczytana: 2012 rok
Ekstremalne wyzwanie czytelnicze

Najbardziej frapującą, inspirującą, ambitną, kontrowersyjną i interesującą publikacją tego rodzaju stało się dla mnie opasłe tomisko „1001 książek, które musisz przeczytać” pod red. P. Boxalla, która stała się podstawą najważniejszej listy czytelniczej i zainspirowała mnie do wymyślenia Projektu „1001 książek, które w życiu przeczytam” , który stanowi realizację czytelniczego planu najbliższą mojemu założeniu przeczytania najważniejszych książek na świecie.