Nowy Savoir-Vivre

Wydawnictwo: Veda
savoir-vivre
poradniki
Kornelia

Savoir-vivre we współczesnym świecie.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Iris55 | 2013-09-11

Bardzo fajna książka, napisana z dużą dawką humoru. Opisuje wiele codziennych sytuacji, w których bardzo często postępujemy nie tak jak powinniśmy. Myślę, że powinno się po nią sięgnąć kilka razy w życiu, aby przypomnieć sobie parę zasad, które teoretycznie dobrze znamy, ale w praktyce rzadko się do nich stosujemy.
Czyta się szybko i z zaciekawieniem. Ale miałam wrażenie, że końcowe rozdziały były już odrobinę wymuszone. Początek świetny.
Polecam

Nanatei | 2013-06-15

Ach, gdyby wszystkie podręczniki dotyczące dobrego zachowania pisane były w ten sposób!

Omawiane są kwestie podstawowe, choć często przez nas niedostrzegane.
Brak tu sztywnych opisów jak też trzymać należy łyżeczkę, dobierać kolor sukienki do pory dnia czy witać się z koronowanymi głowami, za to otrzymamy solidną garść krótkich i bardzo dowcipnych opowiastek, jak żyć i dać żyć innym. Przykłady zaczerpnięte są wprost z naszego podwórka, a sytuacje tak dobrze znane, że sama trafność obserwacji powoduje szeroki uśmiech. Autorka doskonale włada ironią i celnymi porównaniami oraz puentami, co zapada w pamięć lepiej niż jakiekolwiek suche pouczenie.
Krótko mówiąc - książkę nie czyta się, lecz połyka, a potem jeszcze wiele razy wraca. Nie tylko po radę sprawiającą, że życie nabiera blasku, ale także po solidny zastrzyk pozytywnej energii.

Monika | 2016-07-02
edSolka | 2016-01-16