Leśmian. Encyklopedia

Wydawnictwo: Sic!

Napisana piękną, barwną polszczyzną opowieść o życiu i twórczości Bolesława Leśmiana oraz o jego epoce. Kompendium obecnej wiedzy o poecie wraz z oryginalną wykładnią jego poezji i jej miejsca w literaturze polskiej. Wiele uwagi autor poświęca życiu codziennemu i przedmiotom: ubraniom Leśmiana, jego kapeluszom, ulubionym kwiatom etc. Książka niezbędna dla studentów, uczniów i nauczycieli oraz...

Książka niezbędna dla studentów, uczniów i nauczycieli oraz dla wszystkich miłośników twórczości autora "Łąki ", zawiera informacje, których nie ma w innych opracowaniach, a także weryfikuje wiele z dotychczasowych pewników dotyczących tego poety.

źródło opisu: Wydawnictwo Sic!, 2001

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-sic.com.pl

lubka | 2014-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2014

Trochę nie rozumiem idei tej książki. Ma dokumentować czy tworzyć wątpliwości. Niemniej dla wielbicieli Leśmiana- gratka.

Agula | 2011-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2011

Dużo słów, jeszcze więcej źródeł, ale niestety treści ta książka ma niewiele. Większość to spekulacje.

Np. pod hasłem "Alassio" znajdują się domniemania co do pobytu Leśmiana w tym mieście. Rozważania te ciągną się przez cztery strony i nic konstruktywnego nie wynika!

Tylko dla fanatyków.