Pielgrzymka

Tłumaczenie: Anna Marciniakówna
Cykl: Saga Przepowiednia Księżyca (tom 26)
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Pilgrimage
przepowiednia, saga, rodzina
Edyta

Jest rok 1352. Przed dwoma laty przez Norwegię przetoczyła się epidemia dżumy, pustosząc wielkie obszary kraju. W jednej z udręczonych nieszczęściem wsi mieszka Ingebjrrg, siedemnastoletnia dziedziczka bogatego dworu. Jej ojciec zaginął w tajemniczych okolicznościach i Ingebjrrg musi wyjść za mąż, żeby móc przejąć rodzinny majątek. Jest silna, zdrowa i piękna, ale żyje w czasach, gdy mężczyzn jest niewielu...

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: wydawca

elninka | 2015-02-11
Na półkach: Przeczytane, Sagi

Jestem na tym tomie i utknęłam... okazało się, że po 128 stronie jest 161! Brakuje 33 stron. Nie wiem czy tylko ja mam taki felerny egzemplarz czy wszystkie takie były?
Byłabym wdzięczna gdyby ktoś mi opowiedział co się w tym czasie działo (o ile jeszcze ktoś pamięta).
Akcja dzieje się w Nidaros, kiedy Ingebjorg wyruszyła na pielgrzymkę do grobu króla Olafa i przy okazji rozejrzeć się za małym Erikiem. Usłyszała od Tyry, która pochodzi z tych stron, że w sąsiedztwie było bardzo chude i smutne dziecko z ciemnymi włosami i ta ubzdurała sobie, że to może być jej synek. Kiedy już dotarła na miejsce mały Alv się rozchorował i jej pomocnik Simon postanowił zabrać ich do klasztoru żeby wyleczyć Alva. Właśnie opowiadał historię o bracie Audunie, który powiesił się w kościele i akcja się urywa. Jest przeskok do momentu kiedy Ingebjorg modli się przed ołtarzem świętego Olafa. Nie czytam dalej, bo nie chcę mieć luki w sadze.
Proszę o pomoc.

Gssmore | 2016-09-21