Żory piórem i pędzlem 3

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Żory piórem i pędzlem". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Centrum Regionalne w Osinach
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-913366-8-9
Żory, legendy, podania, śląsk
popularnonaukowa
koralowadama

Masz przed sobą trzeci już tomik książki z serii 'Żory piórem i pędzlem'. Znajdziesz w nim legendy i niezwykłe opowieści o Żorach i innych miastach Górnego Śląska spisane przez Zofię Przeliorz, Elżbietę Grymel i Elżbietę Krakowiak. Czytając, zobaczysz piękne ilustracje wykonane rękoma żorskich przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Prace ich są efektem konkursu plastycznego na najbardziej interesującą ilustrację legendy o Żorach. Bogata dziecięca fantazja oraz talenty plastyczne młodych żorzan sprawiły, że macie w ręku obrazy widziane oczyma najmłodszych.

źródło opisu: wstęp

źródło okładki: http://www.zory24.pl/artykul/piorem-i-pedzlem,1706.html

Lolo | 2011-03-26

Cały cykl podań i legend naprawdę pięknie napisany i wydany, ale szkoda, że nie można nigdzie zakupić tej książki. Pewnie gdybym choć odrobinę nie interesowała się tą tematyką, nie byłabym w tej chwili posiadaczką tej pozycji.

mezo4 | 2011-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2011