Serce z rubinu

uczucia miłość

Seria: Long, Tall Texans - cz. 13

Seria: Long, Tall Texans - cz. 13

Long, Tall Texans #13
Diana Palmer - "Uczucia na pokaz"/"Serce z rubinu"/"Coltrain's Proposal"

Louise (28) + Jebediah ---- JOSHUA

*1995

Long, Tall Texans #13
Diana Palmer - "Uczucia na pokaz"/"Serce z rubinu"/"Coltrain's Proposal"

Louise (28) + Jebediah ---- JOSHUA

*1995

Inny tytuł to: "Serce z rubinu"

Inny tytuł to: "Serce z rubinu"

Jest w tej książce coś co bardzo mnie urzeka za każdym razem gdy po nią sięgam (a muszę przyznać, że wracam do niej często). Nie wiem czy jest to przystojny, młody, nieco arogancki lekarz Jebediah Coltrain, czy może pozornie twarda, ale w głębi duszy wrażliwa i poraniona psychicznie lekarka Louise Blakely? A może tak naprawdę rozgrywająca się między nimi wojna, której końcowym wynikiem jest miłość? Nie mam pojęcia, jestem pewna tylko tego, że książka jest naprawdę zajmująca, dialogi między bohaterami niekiedy wywołują śmiech, a często łzy same cisną się do oczu. Jest potwierdzeniem słów, mówiących o tym, iż między miłością a nienawiścią jest bardzo cienka granica :) Naprawdę warto ją przeczytać, zwłaszcza gdy chce oderwać się od otaczającej nas ponurej rzeczywistości do świata, w którym wszystko kończy się słowami 'happy end' :)

Louise i Coltrain pracują w jednym szpitalu i wyraźnie nie mogą się dogadać. Ich relacje są trudne, pełne niedomówień, których żądne z nich nie chce wyjaśniać. Ale pewnego dnia coś się zmienia - Lou zdecyduje się odejść.
Wtedy Coltrain dostrzega, kim naprawdę jest i jak wiele ona dla niego znaczy.

Louise wkurzała mnie niemiłosiernie. Mazgajowata, niezdecydowana i nieufna nie potrafi wzbudzić we mnie żadnych cieplejszych uczuć. Miała trudne dzieciństwo i to nadal rzutuje na jej obecne relacje z mężczyznami. Nie potrafi zaufać i wyraźnie boi się zranienia. Rozbudowane niby psychologiczne wnętrze bohaterki, ale tak naprawdę jeden wielki żart. Lou nie potrafi samodzielnie myśleć. Chwiejna, wydaje jej się, że wszystko wie najlepiej, ale przy tym brakuje jej odwagi, aby walczyć o swoje racje.

Coltrain jest zwyczajnie okrutny. I nic go unie usprawiedliwia. Traktował Lou przez pryzmat jej ojca? Okay, przykre, ale ludzkie. Mimo to jego niektóre teksty były zwyczajnie niesmaczne. Są granice ludzkiej przyzwoitości, a on zdecydowanie je przekracza, aby potem dziwić się, że Lou mu nie ufa. Zdecydowanie nierealistyczny bohater.

'Uczucia na pokaz' to zdecydowanie jedna ze słabszych powieści w postaci Diany Palmer. Nie wiem, czy to wina postaci, języka, bohaterów czy czegokolwiek innego, ale zdecydowanie jestem na nie.

Wtedy Coltrain dostrzega, kim naprawdę jest i jak wiele ona dla niego znaczy.

Louise wkurzała mnie niemiłosiernie. Mazgajowata, niezdecydowana i nieufna...

Naprawdę polecam książki tej autorki. Jeśli chcesz sięgnąć po coś lekkiego i przyjemnego po ciężkim dniu w pracy, a potem w domu z dziećmi... To jest coś idealnego

Muszę przyznać, że tak jak lubię styl autorki - Diany Palmer tak ta opowiastka nie przypadła mi wyjatkowo do gustu. Nie wiem czemu, może to co działo się pomiędzy dwojgiem głównych bohaterów było dla mnie za mało iskrzące, mimo tych wszystkich kłótni czegoś mi brakowało w tej historii.

Tak kłótni, odszczęknięć, pyskówek nie brakowało szczególnie na początku, jak to bywa wedle zasady "kto się lubi ten się czubi".
Główny męski bohater doktor Jebediah Coltrain (swoją drogą dziwne to jego imię :) ale przecież to Stany tam tak mają, więc nie szokuje nas fakt, że postacie w książce wolą mówić do niego po nazwisku - Coltrain lub Rudy) wydał mi się strasznym, ale to straaasznym bucem i chamidłem. Niestety nie mam innego skojarzenia nt jego zachowania.
Cóż z tego, że po jakimś czasie się zmienia jego postawa względem Lou skoro nieprzyjemny "smrodek" ciągnie się jeszcze długo za nim.

Lou - główna kobieca bohaterka, 28-letnia dziewica, strasznie zamknięta w sobie, jakby nerwowa, robiąca wszystko, żeby odstraszyć mężczyzn dookoła, a w szczególności Coltraina. To ostatnie zachowanie akurat jestem troszkę w stanie zrozumieć, spowodowane jest ciężkim dzieciństwem i równie trudnymi doświadczeniami z ojcem tyranem, który chociaż był lekarzem to i pijakiem i narkomanem i damskim bokserem. Ot wszystkim po trochu. Nieciekawie.

Lekka opowiastka, momentami śmiesznawa.Rozbroiła mnie w książce rozmowa Lou i Coltraina na temat jej dziewictwa:
"Myślałem, że dziewice są tylko w bajkach - przyznał. - A niech to jasna cholera!..." Taaak a ja bym od siebie dodała, a prawiczka to nawet w bajce nie uświadczysz ;).

Scen erotycznych typowych dla pióra Palmer w tej historii jak na lekarstwo jeśli dobrze kojrzę chyba jedna na samym końcu i to króciuteńko opisana. Najwyraźniej Pani Palmer na tą książkę nie wystarczyło sił i chęci, a co najważniejsze chyba i pomysłu.

Co do okładki niestety polscy graficy nie spisują się chyba najlepiej. Sto razy bardziej wolałabym na okładce zobaczyć jakąś zakochaną parkę niż kobietkę (przecież taka książka ma kusić kobiety a nie facetów :)to nie gazeta typu ckm lub playboy, więc może powienien być na niej jakiś mężczyzna. To taka mała uwaga ode mnie.

Polecam tylko tym, którzy chcą się przekonać na własnej skórze i wydać swoją opinię.

To ta sama książka tylko inny tytuł i okładka co "Serce z rubinu" Palmer.

To ta sama książka tylko inny tytuł i okładka co "Serce z rubinu" Palmer.

• Romans
  • Diana Palmer