Warcraft: Smocze Łowy

Tłumaczenie: Katarzyna Demusiak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Trylogia Sunwell". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Kasen Comics
Warcraft: The Sunwell Trilogy
83-60161-14-3
warcraft, sunwell, trylogia, kalec, knaak,
komiksy
Danios

Trylogia z Sunwell to fantastyczna, epicka historia pełna przygód i niebezpieczeństw. Głównym bohaterem jest błękitny smok Kalec, który przyjmuje ludzką postać, by rozwikłać zagadkę tajemnych mocy. Pomaga mu piękna Anveena. Nikt nawet nie podejrzewa, jaki skrywa sekret... Kalec i jego drużyna wyruszają na heroiczną wyprawę, która ma zadecydować o losach świata Azeroth i wojnie z Plagą Nieumarłych.

źródło opisu: Opis ksiażki z tyłu okladki

źródło okładki: http://komiks.polter.pl/Warcraft-Trylogia-Sunwell-1-Smocze-lowy-n9317

electric_cat | 2013-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2013

Uwielbiam książki i komiksy osadzone w realiach popularnych i kultowych gier z gatunku RPG, jakimi są na przykład "Baldur's Gate", "Sacred", czy [tak jak w tym przypadku] "World of Warcraft". Pozwalają mi one głębiej wniknąć w magiczne uniwersum, jakie stworzyli twórcy gier oraz rzesze fanów publikujących swoje prace w sieci.
Powróćmy jednak do produktów oficjalnych, sygnowanych logiem Warcrafta. Jednym z nich jest trzytomowa manga [powinnam raczej posługiwać się terminem Manhwa - wszak rysownik jest Koreańczykiem zamieszkałym obecnie w Tajlandii], której pierwszy tom miałam przyjemność dzisiaj przeczytać w związku z moim "eventem" polegającym na czytaniu pozycji mniej lub bardziej związanych ze smokami.
"Smocze łowy", bo taki tytuł nosi tom pierwszy, zaskoczyły mnie pozytywnie. Co się od razu rzuca w oczy to piękna, dopasowana kreska, pozbawiona oczu na 3/4 twarzy, co pokutuje w wielu komiksach pochodzenia azjatyckiego. Kiedyś bardzo mi się to podobało, ale obecnie preferuję, gdy...

Sandra | 2016-07-13
Huzar | 2016-07-11