83-08-03555-8
psychiatria
Monesca

Postawa miłości w relacji lekarz-pacjent może być -zdaniem Kępińskiego -najlepszym lekiem na ludzkie cierpienie. Jako uczucie przeciwstawne lękowi, spełnia istotną rolę w procesie psychoterapii, uznawanej przez Kępińskiego za jedną z najpiękniejszych relacji międzyludzkich. Dekalog Antoniego Kępińskiego-wybór wskazań jak żyć we współczesnym świecie relatywizmu, konfliktów, przemocy i terroru...

Dekalog Antoniego Kępińskiego-wybór wskazań jak żyć we współczesnym świecie relatywizmu, konfliktów, przemocy i terroru -przewodnik dla lekarzy i pacjentów, w jaki sposób wykorzystać misterium "spotkania" w celach terapeutycznych.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: http://empikmedia.pl/c/dekalog-antoniego-kepinskiego-b311871.jpg

Grzegorz | 2012-01-19
Na półkach: Psychologia, Przeczytane
Przeczytana: 2012 rok

Jestem poruszony tą książką. Trudno ocenić. Książka, którą mógłby przeczytać każdy, jeżeli chce nauczyć się pokory wobec drugiego człowieka. Niesamowita. Nie znalazłem w niej zbędnych słów. Nie potrafię lepiej zarekomendować. I jedno zdanie na początku 218 strony. Tak zastanawiam się, jakim człowiekiem naprawdę był Antoni Kepiński? Czy to, co pisze miało odzwierciedlenie w jego życiu? Bo czytając go mam wrażenie, że byl niesamowitym człowiekiem. Umarł wiele lat temu, ale pytania jakie umieszcza na końcu tej książki są aktualne chyba przede wszystkim dzisiaj.

olciablue | 2015-10-05
Renata | 2015-01-23