Kronika II wojny światowej

Tłumaczenie: Krzysztof Żak, Marek Zeller
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kronika". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Świat Książki
Chronik des Zweiten Weltkriegs
II wojna światowa,
historia
hunter

Starannie opracowane i bogato ilustrowane kompendium wiedzy o latach 1939-1945.

Wojciech Gołębiewski | 2015-05-03
Przeczytana: 03 maja 2015

Polecałem pracę zbiorową pt "WORLD WAR II" by John S.D. Eisenhower. Ponieważ nie było zainteresowania, to umieszczam recenzję tutaj

KRONIKA II WOJNY ŚWIATOWEJ styczeń 2011
/z cyklu: „Z AMERYKAŃSKIEJ PERSPEKTYWY”/
UWAGA /17.11.2013/: Czytając poniższy tekst, po prawie trzech latach od jego napisania, jestem ponownie głęboko poruszony odmiennością amerykańskiej wersji historii Polski od naszej, niewątpliwie megalomańskiej. Oswojony z poglądem naszego niewątpliwie, bohatera narodowego - Karskiego, że II Wojna Św. bez udziału Polaków, nie trwałaby ani jednego dnia dłużej, nie mogę jednak znieść pomniejszania naszych zasług przez Amerykanów, nota bene tak kochanych przez nas bez wzajemności. Nie, to za mało powiedziane; Jankesy z nas szydzą i dlatego stanowczo zabraniam wszelkim polskim nacjonalistom, „prawdziwym polakom” i inszym megalomanom, lektury tak tego tekstu, jak i żródłowej „Chronicle..”. Podobnie zabraniam czytania mojej recenzji „Bloodlands” Snydera, którą...

Daniel Biega | 2016-11-02
mch | 2016-02-23