Dzieje Kartagińczyków. Historia nie zawsze ortodoksyjna

Wydawnictwo: Attyka
Kartagina
historia

Książka napisana jest sprawnie i zgrabnie z merytorycznego i narracyjnego punktu widzenia. Autor sensownie i krytycznie ocenia wartość źródeł, także tych archeologicznych. Opowiadanie jest klarowne, bez wewnętrznych luk, płynne. Niemała to sztuka, gdyż materia wojen, zamachów, dyplomatycznych zabiegów jest trudna do wyłożenia w taki sposób, żeby czytelnik się w niej nie pogubił (prof. dr Ewa Wipszycka).

źródło opisu: Wydawnictwo Attyka, 2007

źródło okładki: http://www.wydawnictwoattyka.pl/