Tajemnica spowiedzi i Mszy Św. Świadectwo Cataliny Rivas

Okładka książki Tajemnica spowiedzi i Mszy Św. Świadectwo Cataliny Rivas Catalina Rivas
Okładka książki Tajemnica spowiedzi i Mszy Św. Świadectwo Cataliny Rivas
Catalina Rivas Wydawnictwo: Vox Domini religia
religia
La Santa Misa. El Sacramento de la Reconciliation.
Vox Domini
2006-01-01
2006-01-01
8386092033
Michał Kaszowski
religia spowiedź Msza Św. Catalina Rivas

Świetna książka. Pomaga przygotować się do dobrej spowiedzi jak i zawiera słowa samego Jezusa odnośnie sakramentu pokuty. Warto przeczytać wszystkie książeczki z wizjami Cataliny. W ciągu godziny przeczyta się ją całą.

Tajemnica spowiedzi i Mszy świętej.
Książka zawiera zapis wizji, której doświadczyła Catalina Rivas, boliwijska stygmatyczka i mistyczka podczas Mszy Świętej. Książeczka (64 strony),zawiera niezwykły opis przeżyć Cataliny podczas Mszy św. oraz pouczenie, jakie otrzymała od Jezusa Chrystusa i Jego Matki o znaczeniu poszczególnych jej części.
W drugiej części znajduje się niezwykła wizja oraz refleksje pomagające zrozumieć znaczenie i głębię sakramentu spowiedzi św. Jak zapewnia Catalina i jak świadczy o tym wielu czytelników, po przeczytaniu tych stronic zarówno Msza św. jak i spowiedź św. jest od tej pory przeżywana jak nigdy dotąd, głębiej, lepiej, bardziej świadomie. Książkę się czyta i dogłębnie przeżywa. Gorąco polecam!!!

Tajemnica spowiedzi i Mszy świętej.
W drugiej części znajduje...

Czym dla Ciebie jest Msza Święta? Jak ją przeżywasz? Jaką wartość ma dla Ciebie?

Catalina Rivas dostąpiła łaski uczestniczenia w Eucharystii, podczas której widziała to, co naprawdę się dzieje podczas każdej Mszy Św, a czego my naszym zwykłym, ludzkim okiem nie jesteśmy w stanie dostrzec. Przez cały ten czas towarzyszyła jej Matka Boża, która komentowała poszczególne etapy Eucharystii mówiąc o tym, jakie mają znaczenie, jak powinniśmy się zachować i modlić oraz czym ludzie zasmucają Boga, jakie błędy popełniają podczas Mszy. Nie zabrakło również pouczeń Jezusa. Dzięki temu świadectwu można w całej pełni, bardzo głęboko przeżywać ten Największy Cud, jakim jest Eucharystia. Książeczka zawiera również wiele pięknych modlitw przed i po Mszy Św. Świadectwo dotyczące spowiedzi jest znacznie krótsze, ale równie ważne. Nie zdajemy sobie sprawy jak ogromną łaską jest ten sakrament i jak duże znaczenie ma odpowiednie przygotowanie się do niego.

„Tajemnica spowiedzi i Mszy Św” to niezwykłe świadectwa, dzięki którym Twoja Eucharystia i sakrament pojednania będą wyglądać zupełnie inaczej niż dotychczas. Pozycja obowiązkowa, najlepiej do wielokrotnego czytania i rozważania.

Zainspirowany filmem "Największy z cudów" postanowiłem przeczytać objawienia, na podstawie których powstała ekranizacja. Przeczytałem i jestem przekonany, że warto rozpowszechniać to dalej. Dzięki tej krótkiej lekturze można w sposób dużo bardziej świadomy uczestniczyć w ofierze Mszy świętej.

Zastanawiam się, czy Msza, która jest opisana to zwyczajna czy nadzwyczajna forma rytu rzymskiego.

Zastanawiam się, czy Msza, która jest opisana to zwyczajna czy nadzwyczajna...

Aż wstyd się przyznać,że dopiero teraz rozumiem czym jest Msza Św.

Aż wstyd się przyznać,że dopiero teraz rozumiem czym jest Msza Św.

Staram się byś ostrożna, jeśli chodzi o mniej znane świadectwa objawień, jednak książeczki Cataliny Rivas został opatrzone zgodą lokalnego arcybiskupa na ich rozpowszechnianie. Zresztą w tym akurat przypadku byłabym skłonna polecać ich lekturę nawet bez takowej zgody, ponieważ doznałam na własnej skórze, że przynosi ona jedynie dobre skutki. To właśnie "Tajemnica Mszy Św.", przeczytana we fragmentach, zapoczątkowała u mnie swoiste "nawrócenie", tzn. początek głębokiego (a nie, jak dotąd - powierzchownego) przeżywania mojej wiary.

Lektura tych objawień bardzo mnie poruszyła i otworzyła oczy na cud, jakim jest Eucharystia, w czasie której nigdy już nie zdarzyło mi się odtąd rozmyślać o niebieskich migdałach. Co więcej - książeczka ta napełniła mnie potrzebą dalszego poznawania Boga, co później, wraz z poczynionymi postępami, przyniosło ogromne owoce w moim życiu duchowym. Byłam szczęśliwa jak nigdy - dzięki przylgnięciu do Boga - a to wszystko zaczęło się od tej broszurki. Brzmi to pewnie patetycznie, ale nic nie poradzę, że tak właśnie było i tak się czułam. :)

Być może w Waszym przypadku będzie to tylko kolejna lektura na temat chrześcijaństwa, a 'przełom' nastąpi/nastąpił gdzie indziej i kiedy indziej - ale mimo to polecam wszystkim "Tajemnicę spowiedzi i Mszy Św.". Szczególnie osobom, które mają trudności ze skupieniem się i czerpaniem korzyści duchowych z Eucharystii. Pomaga!

Świadectwo to, pokazuje jak ważne powinno być, dla każdego wierzącego, uczestnictwo we Mszy świętej oraz odpowiednie przygotowanie do niej. Eucharystia rozłożona jest na czynniki pierwsze i omówiona z wielką dokładnością wraz ze słowami komentarza Jezusa bądź Maryi. Jako, że w wieczności nie istnieje czas, wszyscy wierni podczas Mszy przenoszą się pod Krzyż i są świadkami Męki i Śmierci Chrystusa.

Druga część zawiera modlitwy przygotowujące do Eucharystii oraz modlitwy dziękczynne. Na koniec dodany jest również fragment o spowiedzi świętej z książeczki "Opatrzność Boża".

Warta przeczytania, by lepioej przygotować się do spowiedzi

Warta przeczytania, by lepioej przygotować się do spowiedzi

• Religia
  • Religijne
  • Chrześcijaństwo
  • 2011-2014

Catalina Rivas Tajemnica spowiedzi i Mszy Św. Świadectwo Cataliny Rivas Zobacz więcej