Tajemnica spowiedzi i Mszy Św. Świadectwo Cataliny Rivas

Tłumaczenie: Michał ks.dr Kaszowski
Wydawnictwo: Vax Domini
La Santa Misa. El Sacramento de la Reconciliation.
83-86092-03-3
religia
Oliwia

Niezwykłe świadectwo mistyczki Cataliny Rivas.
Książeczka potrafi przybliżyć czytelnikowi istotę Mszy Św oraz sakramentu pokuty i pojednania.

Przemysław Zyra | 2015-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2015

Zainspirowany filmem "Największy z cudów" postanowiłem przeczytać objawienia, na podstawie których powstała ekranizacja. Przeczytałem i jestem przekonany, że warto rozpowszechniać to dalej. Dzięki tej krótkiej lekturze można w sposób dużo bardziej świadomy uczestniczyć w ofierze Mszy świętej.

Zastanawiam się, czy Msza, która jest opisana to zwyczajna czy nadzwyczajna forma rytu rzymskiego.

MaiTakeru | 2012-08-16
Przeczytana: 15 sierpnia 2012

Staram się byś ostrożna, jeśli chodzi o mniej znane świadectwa objawień, jednak książeczki Cataliny Rivas został opatrzone zgodą lokalnego arcybiskupa na ich rozpowszechnianie. Zresztą w tym akurat przypadku byłabym skłonna polecać ich lekturę nawet bez takowej zgody, ponieważ doznałam na własnej skórze, że przynosi ona jedynie dobre skutki. To właśnie "Tajemnica Mszy Św.", przeczytana we fragmentach, zapoczątkowała u mnie swoiste "nawrócenie", tzn. początek głębokiego (a nie, jak dotąd - powierzchownego) przeżywania mojej wiary.

Lektura tych objawień bardzo mnie poruszyła i otworzyła oczy na cud, jakim jest Eucharystia, w czasie której nigdy już nie zdarzyło mi się odtąd rozmyślać o niebieskich migdałach. Co więcej - książeczka ta napełniła mnie potrzebą dalszego poznawania Boga, co później, wraz z poczynionymi postępami, przyniosło ogromne owoce w moim życiu duchowym. Byłam szczęśliwa jak nigdy - dzięki przylgnięciu do Boga - a to wszystko zaczęło się od tej broszurki. Brzmi...

Melania | 2012-01-30
Na półkach: Przeczytane, Religia
Przeczytana: 29 stycznia 2012

Świadectwo to, pokazuje jak ważne powinno być, dla każdego wierzącego, uczestnictwo we Mszy świętej oraz odpowiednie przygotowanie do niej. Eucharystia rozłożona jest na czynniki pierwsze i omówiona z wielką dokładnością wraz ze słowami komentarza Jezusa bądź Maryi. Jako, że w wieczności nie istnieje czas, wszyscy wierni podczas Mszy przenoszą się pod Krzyż i są świadkami Męki i Śmierci Chrystusa.

Druga część zawiera modlitwy przygotowujące do Eucharystii oraz modlitwy dziękczynne. Na koniec dodany jest również fragment o spowiedzi świętej z książeczki "Opatrzność Boża".

Paula | 2013-10-08
Na półkach: Ulubione, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 04 września 2013

Aż wstyd się przyznać,że dopiero teraz rozumiem czym jest Msza Św.

Vemida | 2015-12-22

Czym dla Ciebie jest Msza Święta? Jak ją przeżywasz? Jaką wartość ma dla Ciebie?

Catalina Rivas dostąpiła łaski uczestniczenia w Eucharystii, podczas której widziała to, co naprawdę się dzieje podczas każdej Mszy Św, a czego my naszym zwykłym, ludzkim okiem nie jesteśmy w stanie dostrzec. Przez cały ten czas towarzyszyła jej Matka Boża, która komentowała poszczególne etapy Eucharystii mówiąc o tym, jakie mają znaczenie, jak powinniśmy się zachować i modlić oraz czym ludzie zasmucają Boga, jakie błędy popełniają podczas Mszy. Nie zabrakło również pouczeń Jezusa. Dzięki temu świadectwu można w całej pełni, bardzo głęboko przeżywać ten Największy Cud, jakim jest Eucharystia. Książeczka zawiera również wiele pięknych modlitw przed i po Mszy Św. Świadectwo dotyczące spowiedzi jest znacznie krótsze, ale równie ważne. Nie zdajemy sobie sprawy jak ogromną łaską jest ten sakrament i jak duże znaczenie ma odpowiednie przygotowanie się do niego.

„Tajemnica spowiedzi i Mszy Św” to niezwykłe...

Podlesiak | 2016-11-19
Jakub | 2016-11-02