Krew i lód

Wydawnictwo: Książnica
Blood and Ice
978-83-245-7873-3
Ag2S

Niezapomniany, pełny napięcia thriller Roberta Masello to powieść przygodowa, które zbliża kontynenty i stulecia. Zapierająca dech w piersiach historia sięgająca od wiktoriańskiej Anglii po odległą antarktyczną stację badawczą, gdzie wiekowy lodowiec odsłania wstrząsającą tajemnicę, którą ukrywał bez mała dwieście lat… Dziennikarz Michael Wilde – którego świat niedawno roztrzaskała tragedia –...

Dziennikarz Michael Wilde – którego świat niedawno roztrzaskała tragedia – ma nadzieję, że miesięczny pobyt na Biegunie Południowym pozwoli mu otworzyć nowy rozdział życia. Tu, w najbardziej niegościnnymi miejscu na świecie, chce znaleźć tylko jedno: ukojenie… aż podczas rutynowego nurkowania w polarnym morzu nieoczekiwanie znajduje coś zupełnie niezwykłego: parę młodych ludzi, mężczyznę i kobietę skutych łańcuchami i zamkniętych w bloku lodu. Obok nich spoczywa skrzynia z tajemniczym ładunkiem.
I tak w ponurym, ale fascynującym świecie migotliwych lodowców i nigdy niezachodzącego słońca Wilde musi odkryć tajemnicę przeklętej przez ludzi pary. Czy byli niewinnymi ofiarami strachu i przesądów – czy też łączył ich jakiś mroczny sekret? Jego poszukiwania prowadzą od obozowisk i pól bitewnych wojny krymskiej do niezbadanych głębi Oceanu Antarktycznego, od skazanej na klęskę szarży Lekkiej Brygady do wiekowego przekleństwa, które przetrwało do dnia dzisiejszego.
Kiedy lód wokół zamordowanych kochanków zaczyna topnieć, Wilde musi stawić czoła żywemu cudowi – lub koszmarowi. Okazuje się, że to, co zmarło, nie przepadło. A na samym krańcu znanego świata nie ma się gdzie ukryć i żywi nie mają dokąd uciec.

źródło opisu: nota Wydawcy

źródło okładki: Wydawca

Shimik | 2014-01-14

Krótko, zwięźle i na temat: liczyłem na więcej niż tylko taką średniej jakości poczytajkę. Niestety zawiodłem się, ta książka to nic specjalnego i jeśli ma się wybór to lepiej sięgnąć po coś innego!

Mey-Mey | 2016-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2016

Bardzo przeciętna opowiastka roszcząca sobie jakieś niedorzeczne prawa do bycia sensacją bądź kryminałem. Nie polecam! Nudne!

Czarna | 2013-01-10

"Krew i lód" to z pewnością powieść nietuzinkowa, dziwna i oryginalna- a przez to wciągająca, intrygująca i zapadająca w pamięć- jeśli tylko trafi do czytelnika.
Autor dość zręcznie buduje napięcie i przenosi nas z zimnego Bieguna Południowego współczesnych czasów do średniowiecznej, deszczowej Anglii, gdzie poznajemy życie pary przez stulecia uwięzionej w bryle lodu, mającej przy boku butelki z dziwnym, podejrzanie wyglądającym płynem. Życie, które jak się okazuje, nie należało do najlżejszych i normalnych. Życie, które "skończyło się" nie do końca chwalebnie... tylko po to by na nowo się rozpocząć, jednak tym razem w zupełnie innej rzeczywistości i sytuacji.
Warto przeczytać, ponieważ bohaterowie są interesujący, akcja wartka i pełna zaskakujących zwrotów akcji, chociaż z tego co pamiętam początek nie należy do najbardziej interesujących.
[Książkę czytałam dość dawno, stąd opinia jest jaka jest.]

Rose | 2013-10-16
Przeczytana: 16 października 2013

To jest książka z gruntu różna od moich typowych lektur, ale to powinno mnie czegoś nauczyć- czasem warto spróbować czegoś innego. Krew i lód jest świetna. Interesujący bohaterowie, przemyślana fabuła, niezwykle plastyczne opisy, a to wszystko w niesamowitej scenerii bieguna południowego. Dodatkowe plusy należą się za wspaniałe tło historyczne (yay! Florence Nightingale!) i bardzo dobrze skonstruowany wątek paranormalny. Jedyne, co mogę zarzucić tej książce to to, że była jednak trochę przewidywalna.... Ale wybaczam to panu Mastello, bo i tak spisał się znakomicie.
Polecam, nawet jeśli zwykle sięgacie po coś innego. Dajcie tej książce szansę, warto.

Diwina | 2011-08-17
Przeczytana: 15 sierpnia 2011

Czegoś tak pokręconego to jeszcze nie czytałam! Zaczyna się spokojnie, a potem to już coraz bardziej strach czytać.
Ale, spokojnie... po lekturze można zasnąć i nie śnią się koszmary.

igus_2010 | 2015-10-08
Przeczytana: 08 października 2015

O matko ale misz masz...... Nawet nie wiem jak ja ocenić, bo w ogóle nie tego się spodziewałam. .... Ponad połowa to klasyczna książka obyczajowa, całkiem ciekawa, chociaż to w ogóle nie moja tematyka. Ale stwierdziłam ze zrobię mała odskocznią od kryminałów i thrillerow. No a potem się zaczęło. .... autor odleciał z pomysłami. ... zdarzyło mi się nawet na głos skomentować "nie no przesada"...:-) Książka nie dla mnie, trochę głupawa a szkoda bo można z niej było zrobić coś naprawdę fajnego. Jak ktoś lubi fantastykę w takim wydaniu to będzie zadowolony ja się rozczarowała.

lukutoukka | 2013-09-18

To jedna z tych publikacji, które czytasz i w połowie mówisz sam do siebie - "Nie, to na poważnie?", "Bez przegięć!", "Odkładam to na półkę!", "Wywalam to do kosza!" po czym idziesz do kuchni przygotować popcorn. Fabuła jest bowiem tak wciągająca, że choć zdajesz sobie sprawę, że pachnie ona momentami taniością rodem z książeczek z kiosków z prasą, to nie możesz się od niej uwolnić. Masz pretensje sam do siebie, że zamiast sięgnąć po jakiś starodruk, tracisz czas na "coś takiego", ale cóż zrobić, jak jest ona fascynująca? Historia sama w sobie jest mocno pokręcona i nierealna. Wielokrotnie czytając "Krew i lód" będziesz sobie zadawać pytanie - "No, nie może być..." i zastanawiał dlaczego akurat to czytasz. Czemu? To proste. Bo to pasjonująca opowieść. Jasne, nie jest to wybitne dzieło należące do tzw. górnej półki, ale czytając je na pewno nie pożałujesz. Ewentualnie, przypalisz obiad - to akurat mogę zagwarantować, bo utwór Masello pochłania bez reszty.

comique | 2016-12-02
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 02 grudnia 2016

Piękne opisy bieguna południowego <3, uwielbiam mroźne motywy w książkach! Początek niby taki spokojny, a nagle... SZOK! Zabieg z wątkiem fantastycznym jak najbardziej na plus.

Lily76 | 2016-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2016

Wrażenia bardzo mieszane. Moim zdaniem wprowadzenie wątku wampirycznego zabiło tę książkę. Autorowi świetnie szło ze stroną merytoryczną - życie na biegunie, praca badawcza, różne ciekawostki techniczne, biologiczne, geograficzne. A potem nagle w połowie wkracza fikcja, której jakoś nie mogłam zaakceptować, do tego banalny, kiczowaty wątek miłosny. Inaczej bym widziała puentę tej powieści, ale cóż, na pisaniu się nie znam, pozostaje bierny odbiór i wyrażanie opinii.

Alivea | 2016-04-27

"Zapierająca dech w piersiach..." naprawdę?
Książkę odłożyłam mniej więcej w połowie, podpisuję się pod krytycznymi opiniami.."Krew i lód" zdawać by się mogło ma potencjał ale wyszła z tego ogromna nuda... Wielka szkoda, bo wiązałam z nią ogromnie nadzieje i liczyłam na kawał dobrej literatury..