Polska przygoda z techniką

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Historyczna Instytutu Lotnictwa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwa Naukowe Instytutu Lotnictwa
Polska przygoda z techniką : wielkie i małe sukcesy polskich inżynierów, wynalazców i menedżerów
historia
slotysz

Wydana przez Muzeum Historii Polski w koedycji z Instytutem Lotnictwa książka wybitnego historyka techniki – Bolesława Orłowskiego: Polska przygoda z techniką. Wielkie i małe sukcesy polskich inżynierów, wynalazców i menedżerów, zawiera sylwetki kilkudziesięciu wybitnych polskich techników i wynalazców, którzy wnieśli trwały wkład w dzieje techniki polskiej i światowej. Znajdziemy wśród nich...

Znajdziemy wśród nich między innymi działających w kraju Stanisława Staszica i Stanisława Wysockiego (twórca kolei warszawsko-wiedeńskiej) oraz pracujących zagranicą Ernesta Malinowskiego (twórca kolei transandyjskiej) i Rudolfa Modrzejewskiego (zwanego „największym mostowcem Stanów Zjednoczonych” – co w owej epoce oznaczało, że i świata). Niektóre biografie łączą w sobie powstańczy romantyzm z właściwym pozytywistom trzeźwością osądu. Przykładem może być powstaniec listopadowy i styczniowy – Aleksander Waligórski, który między powstaniami budował koleje i kanały w Norwegii.
Z książki dowiemy się o wielkich zasługach dla techniki światowej Gabriela Narutowicza i Ignacego Mościckiego, a także o mało znanych twórcach nowoczesności, takich jak Tadeusz Sendzimir i Jan Czochralski, bez których świat wyglądałby inaczej.

źródło opisu: http://www.historiapolski.pl/wydawnictwa/314/polsk...(?)

książek: 2045