Gwiazda sezonu

Okładka książki Gwiazda sezonu Jayne Ann Krentz
Okładka książki Gwiazda sezonu
Jayne Ann Krentz Wydawnictwo: HarperCollins Seria: Harlequin Satine literatura obyczajowa, romans
Harlequin Satine
The Main Attraction
HarperCollins
2010-05-07
2010-05-07
9788323872030
Grażyna Staniszewska
miłość nadzieja projektantka kompleksy pensjonat

Bohaterką książki jest projektantka firmy odzieżowej Filemona Cromwell, w której zakochuje się trzydziestosześcioletni Trent Ravinder. Przyjeżdża on do rodzinnego miasta Filemony Gallant Lake i zakochuje się w niej. Dziewczyna nie od razu poddaje się urokowi mężczyzny. Jednak pewne zdarzenia sprzed lat sprawiają że Filemona wpada w ramiona Trenta i odwzajemnia uczycie. Planują ślub, lecz gdy Trent dowiadując się o planach dziewczyny, waha się.
Książkę dobrze się czyta. Historia troszkę pokrętna ale raczej się przy niej nie nudziłam, wręcz przeciwnie fajnie się czytało.
Polecam na jesienne wieczory przy herbatce :)

Główna bohaterka - Filomena - przyjeżdża do swojego rodzimego miasteczka na ślub siostry. Cóż, dziewczyna nie ma łatwo, ale nadrabia charakterem: zadziornością, pomysłowością, stanowczością i humorem.

Jeszcze przed dziewięcioma laty, kiedy nakryła w łóżku swego ówczesnego narzeczonego z inną kobietą w jednoznacznej sytuacji, stała się kimś w rodzaju miasteczkowego pośmiewiska. W końcu wcale nie olśniewała urodą, była zaniedbaną i grubą nastolatką zakochaną w swoim narzoczonym, który ją postawił w niezręcznej sytuacji i właściwie odniosłam wrażenie, że nikt się temu nie dziwił, a nawet główna bohaterka traktowana była, jakby to ona sama była sobie winna. (O dziwo!) Filemona nie popełniła samobójstwa z tego powodu, a postanowiła zrobić coś ze swoim życiem, więc zaczęła ciężko pracować na swoją przyszłość. Skończyła studa, zaczęła o siebie dbać, założyła z przyjaciółką firmę odzieżową, która świetnie prosperowała; nabrała blichtru i poloru. Po prostu się zmieniła. Myślę, że gdyby nie były narzeczony, jej życie nie zmieniłoby się tak bardzo. Niekiedy porządny wstrząs daje takiego kopa, że człowiek gdy się uprze wychodzi na tym dobrze, jednak niestety dużo przy tym musi wycierpieć. Taka szkoła życia sprawia, że czasami ludzie stają się lepsi i mądrzejsi, jak w tym przypadku. Od przeszłości co prawda nie da się uciec i w końcu tak czy inaczej dojdzie do konfrontacji.

Rodzina bez przerwy martwi się o Filomenę: rodzice, siostra, a nawet wujostwo. Szczególnie, że dziewczyna zobligowała się do złożenia obietnicy, iż nigdy nie wyjdzie za mąż. Często odnosiłam wrażenie, że wstydzą się jej, tak jakby popełniała na każdym kroku jakiś ciężki grzech, aż to było śmieszne. Mieli takie nieco staroświeckie podejście.

No i jest jeszcze Trent, jeden z gości pensjonatu prowadzonego przez rodziców Filemony, którego rodzina wręcz "podała" jej na talerzu, choć facet miał swój własny plan, co do wizji ich przyszłego związku. Czasami miałam nadzieję, że Filomena go udusi, albo przynajmniej porządnie tak solidnie kopnie (ja bym go kopnęła na jej miejscu i to nie raz!). Miał swoją słodką i bardzo pozytywną stronę, ale ta jego arogancja, zdolności manipulatorskie i pewność siebie, podobnie jak główną bohaterkę frustrowała mnie i jednocześnie bawiła. Nie jeden raz pomyślałam sobie, "facet, no weź się uspokój, co?".
Było też kilka sytuacji, w których każdy mógłby się znaleźć.

Te dwie godziny spędziłam bardzo przyjemnie i nie żałuję. :)

Dotychczas spotykałam się z samymi pochlebnymi opiniami o Jayne Ann Krentz, więc postanowiłam jak najszybciej się da sięgnąć po książkę tej autorki. Stało się to szybciej niż myślałam, ogromnie mnie to cieszy.
Jako pierwsza, którą przeczytałam to książka z serii Satine.
SATINE to powieści dla kobiet. Literatura przyjemna w czytaniu i bliska sercu każdej kobiety. To książki o uczuciach, emocjach, bliskości i tym co w życiu najważniejsze. Historie, których wątki łatwo odnaleźć we własnym życiu, napisane przez najlepsze autorki stale obecne na liście bestsellerów New York Times.

"Gwiazda sezonu " to opowieść o Filomenie, która po zerwaniu zaręczyn ucieka do wielkiego miasta, gdzie postanawia się zmienić, osiągnąć sukces i niezależność materialną. Ciężko na to wszystko pracuje, ale udaje jej się zrealizować to co zamierzała. Niestety ku zmartwieniu swej rodziny nie myśli o wyjściu za mąż.
Po 9 latach wraca do rodzinnego miasteczka, poznaje Trenta - bogatego biznesmena, a zarazem gościa pensjonatu jej rodziców . Filemona wywołuje poruszenie wśród mieszkańców swoim wyglądem, zachowaniem, a przede wszystkim własnymi projektami ....

"Gwiazda sezonu" to świetny romans. Romans dla każdej kobiety, która lubi czytać o miłości, seksie, przyjaźni czy też zdradach. Osobiście do takich kobiet należę, lubię odseparować się od problemów dnia codziennego, zatopić się w inny świat, świat, który wbrew pozorom nie jest łatwy.
Choć książka jest przewidywalna, wcale mnie to nie przeszkadzało. Co jest złego w tym by czytać o miłości??? Miłości nigdy za dużo, w życiu prywatnym, we filmach czy też nawet w literaturze ;)
Jayne Ann Krentz może być pewna, że chętnie sięgnę po inne romantyczne historie, które powstały spod jej pióra. Ta opowieść jest rewelacyjna :o) następna książka autorki czeka już na przeczytanie ...
Polecam kobietom, które uwielbiają romanse...

Jako pierwsza, którą przeczytałam to książka z serii Satine.

Nie przepadam za romansidłami, ta też mnie do nich nie przekonała. Jednak lekko się ją czyta, szybka akcja. Jedynie zakończenie zbyt sentymentalne typu: czekałam na Ciebie przez całe życie.

• Romans
  • Harlequin
  • Teraz brak w Bibliotece

Dodaj cytat z książki Gwiazda sezonu