Gwiazda sezonu

Tłumaczenie: Grażyna Staniszewska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Satine". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: HarperCollins
The Main Attraction
978-83-238-7203-0
Sabinka

Filomena po paru latach nieobecności wraca do rodzinnego miasteczka. Kiedyś była zahukaną, grubą nastolatką, teraz jest pełną wdzięku i temperamentu młodą kobietą. Osiągnęła sukces jako projektantka mody, a co za tym idzie niezależność materialną. Niestety ku zmartwieniu rodziny wcale nie myśli o wyjściu za mąż. Pewnego dnia, w pensjonacie prowadzonym przez rodziców, poznaje jednego z ich gości, Trenta. Zaczynają flirtować, spędzają razem coraz więcej czasu. W końcu Trent oświadcza się, ale zrywa zaręczyny, gdy wychodzi na jaw, dlaczego Filomena zgodziła się na ślub…

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2010

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

Sabinka | 2011-02-15
Przeczytana: 12 lutego 2011

Dotychczas spotykałam się z samymi pochlebnymi opiniami o Jayne Ann Krentz, więc postanowiłam jak najszybciej się da sięgnąć po książkę tej autorki. Stało się to szybciej niż myślałam, ogromnie mnie to cieszy.
Jako pierwsza, którą przeczytałam to książka z serii Satine.
SATINE to powieści dla kobiet. Literatura przyjemna w czytaniu i bliska sercu każdej kobiety. To książki o uczuciach, emocjach, bliskości i tym co w życiu najważniejsze. Historie, których wątki łatwo odnaleźć we własnym życiu, napisane przez najlepsze autorki stale obecne na liście bestsellerów New York Times.

"Gwiazda sezonu " to opowieść o Filomenie, która po zerwaniu zaręczyn ucieka do wielkiego miasta, gdzie postanawia się zmienić, osiągnąć sukces i niezależność materialną. Ciężko na to wszystko pracuje, ale udaje jej się zrealizować to co zamierzała. Niestety ku zmartwieniu swej rodziny nie myśli o wyjściu za mąż.
Po 9 latach wraca do rodzinnego miasteczka, poznaje Trenta - bogatego biznesmena, a zarazem...

Arlenn | 2014-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2014

Główna bohaterka - Filomena - przyjeżdża do swojego rodzimego miasteczka na ślub siostry. Cóż, dziewczyna nie ma łatwo, ale nadrabia charakterem: zadziornością, pomysłowością, stanowczością i humorem.

Jeszcze przed dziewięcioma laty, kiedy nakryła w łóżku swego ówczesnego narzeczonego z inną kobietą w jednoznacznej sytuacji, stała się kimś w rodzaju miasteczkowego pośmiewiska. W końcu wcale nie olśniewała urodą, była zaniedbaną i grubą nastolatką zakochaną w swoim narzoczonym, który ją postawił w niezręcznej sytuacji i właściwie odniosłam wrażenie, że nikt się temu nie dziwił, a nawet główna bohaterka traktowana była, jakby to ona sama była sobie winna. (O dziwo!) Filemona nie popełniła samobójstwa z tego powodu, a postanowiła zrobić coś ze swoim życiem, więc zaczęła ciężko pracować na swoją przyszłość. Skończyła studa, zaczęła o siebie dbać, założyła z przyjaciółką firmę odzieżową, która świetnie prosperowała; nabrała blichtru i poloru. Po prostu się zmieniła. Myślę, że gdyby...

Agnieszka | 2015-09-09
Przeczytana: 08 września 2015

Bohaterką książki jest projektantka firmy odzieżowej Filemona Cromwell, w której zakochuje się trzydziestosześcioletni Trent Ravinder. Przyjeżdża on do rodzinnego miasta Filemony Gallant Lake i zakochuje się w niej. Dziewczyna nie od razu poddaje się urokowi mężczyzny. Jednak pewne zdarzenia sprzed lat sprawiają że Filemona wpada w ramiona Trenta i odwzajemnia uczycie. Planują ślub, lecz gdy Trent dowiadując się o planach dziewczyny, waha się.
Książkę dobrze się czyta. Historia troszkę pokrętna ale raczej się przy niej nie nudziłam, wręcz przeciwnie fajnie się czytało.
Polecam na jesienne wieczory przy herbatce :)

Dominika | 2012-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2012

Nie przepadam za romansidłami, ta też mnie do nich nie przekonała. Jednak lekko się ją czyta, szybka akcja. Jedynie zakończenie zbyt sentymentalne typu: czekałam na Ciebie przez całe życie.

psycho_patka | 2018-05-01
karola200994 | 2018-03-24