Projektowanie zorientowane obiektowo. Wzorce projektowe

Tłumaczenie: Piotr Rajca
Wydawnictwo: Helion
7 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Design Patterns Explained A New Perspective on Object-Oriented Design, 2nd Edition
83-7361-782-5
Irmidjusz

Wzorce projektowe to modele rozwiązań wielu zagadnień programistycznych, oparte na zasadach programowania obiektowego. Zastosowanie ich w projektach informatycznych zapewnia szybszą i bardziej efektywną pracę zarówno podczas projektowania i tworzenia oprogramowania, jak i na etapie jego wdrożenia. Sprawne korzystanie z wzorców projektowych wiąże się jednak z koniecznością poznania metod modelowania obiektowego, zrozumienia zasad obiektowości i umiejętności podzielenia projektowanego systemu na komponenty.

Książka "Programowanie zorientowane obiektowo. Wzorce projektowe. Wydanie drugie" to przewodnik po wzorcach projektowych, przedstawiający je od strony najbardziej istotnej dla programisty - od strony praktycznej. Przykłady w języku Java, diagramy UML i wyczerpujące komentarze - wszystko to sprawia, że po przeczytaniu tej ksiażki staniesz się ekspertem w dziedzinie wzorców projektowych i będziesz wykorzystywać je we wszystkich swoich projektach.

źródło opisu: http://helion.pl/ksiazki/projektowanie_zorientowan...(?)

źródło okładki: http://helion.pl/okladki/326x466/probw2.jpg

Irmidjusz | 2011-02-11
Przeczytana: styczeń 2011

Kolejna bardzo dobra książka na temat wzorców projektowych w programowaniu. Polecam każdemu programiście! Duże przykłady, dużo schematów UML, mnóstwo mądrych porad i wskazówek na tematy analizy i projektowania obiektowego (i nie tylko), pisania kodu etc. Dużo się z niej nauczyłem nowego.

Piotrek | 2012-01-17
Przeczytana: grudzień 2009

Bardzo przydatna. Szczególnie z "UML 2.0 Wryczy". Dobrze rozrysowane przykłady pomagają zrozumieć wzorce projektowe.

Klio | 2015-12-07
nervous | 2014-03-04